Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék?

Skizofrén lennék?

Figyelt kérdés

Október végén voltam először pszichiáternél, azóta meg volt a pszichológiai vizsgálat is. Azt mondta nagy valószínűséggel skizpfrén vagyok, ami kezdődő és, hogy még időben jöttem.

Három éve hallucinálok, de csak lefekvés előtt mikor becsukom a szemem, alvásparalízis meg legalább négy éve van. Kaptam rá gyógyszert, ezek elmúltak, csak nagyon jelentéktelen halucináció van.

Régebben voltak ilyen "mániáim" ami inkább a kényszerbetegséghez tartozik, az már a tíz évvel ezelőtt gyerekkori diagnózisban is szerepelt. Inkább híres emberekkel foglalkoztam és élveztem, hogy ha szenvednek, és mániásan gyűlöltem őket. Ez más fajta gyűlölés, nagyjából azt jelenti, hogy élvezem ha szenvednek, szerettem leírni is. Kigúnyolták, kiközösítették őket a történeteimben. Ez gyerekkorom óta van, mostanság visszaszorult. 2012-ben nagyon súlyosan jelen volt, szét is marcangoltam magam miatta, illetve 2014-ben is. Aztán abbahagytam, kisebb mániáim voltak csak. Most visszaakartam rá térni, de azok az igazi mániás érzések eltűntek. Lehet a gyógyszer miatt.

Vannak dührohamaim gyerekkorom óta, ami egyre súlyosabb lett, már életveszélyesen fenyegetőztem családon belül is. Nagyon durva volt. A gyógyszerek ezeket is visszanyomja már mostanra. Elmúltak ezek a kirohanások a gyógyszerek miatt. Évről évre egyre rosszabb voltam és többen is mondták már.

Barátaim nincsenek, soha sem voltak. Nem tudok beilleszkedni sehová, iskolában is gondok voltak, elég sok iskolám volt. Dolgozni nem tudok, szorongok és egyre jobban görcsölök meg szorongok mindenen. Nem bírom a felelősséget, szorongok alatta. Munkahelyen egy hónapnál tovább nem tudok maradni, alkalmi munkákat vállalom. Már azokat se bírom, pár éve nem okozott ilyen gondot mint most. Egyre rosszabb vagyok. Az utcán félek, hogy követnek, megvernek, öt éve még nem volt ez jellemző. Sötétben még jobban félek, pedig régebben ez sem volt jellemző. Ez eluralkodott rajtam. Miért?

12 éve is volt pszichológiai vizsgálatok, az nem mutatott skizofréniát (12 éves voltam), de ezek a kényszeres dolgok akkor is meg voltak meg a "mániák" Továbbküldtek a Vadaskertbe 2005-ben, nem vittek el. A pszichiáter nem zárja ki az asperger szindrómát se, de azt már itt nem diagnosztizálják.

IQ-m 120.

Kommunikációs készségem nulla, szociálisan szintén nulla vagyok. Ez mindig is így volt.

Tavaly végeztem egy tanfolyamot, ott már nem úgy tudtam tanulni, mint pl egy évvel korábban, vagy kettő. Nem értettem ezt sem. Záróvizsga ezért négyes lett, az előző szakmai vizsgák meg ötösek. Három szakmám van. Matekból nulla vagyok (diszkalkulia)

Nagyjából ennyi. Én úgy gondolom nem vagyok skizofrén, vagyis nem akarom elhinni.



2016. febr. 24. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Néhány dologban megegyezik pályafutásunk. De én már megettem kenyerem javát. Két évvel ezelőtt történt valami ami teljesen megváltoztatott, úgymond kicserélt. Akkor ismertem meg a valódi boldogságot, amiről a legtöbb embernek fingja sincs. Nem tudom skizofrén vagy e vagy nem, de problémáidra tudom a megoldást, mert én is átéltem ezeket.
2016. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!