Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szabaduljak meg a haláltó...

Barbara53 kérdése:

Hogy szabaduljak meg a haláltól való félelemtől?

Figyelt kérdés
Egy 21 éves lány vagyok. Fél évvel ezelőtt betörtek hozzánk amikor a barátommal aludtunk. Ugy gondoltam, hogy nem viselt meg de nemsokra rá a sok álmatlanság miatt elajultam es kórházba kerültem. Az ideg osztályon írtak fel gyógyszereket aminek rossz mellékhatásai voltak es nagy nehézségekkel es a családom segítségével leszoktam róluk. Mar lassan 3 hónapja pszichoterapeutahoz járok rendszeresen es ettől függetlenül hatalmas bennem a haláltól való felelem. Leginkabb esténként tor ram, vagy mikor beülök a kocsiba. Ugy erzem mar teljesen uralkodik rajtam ez a felelem es semminek nem tudok örülni, semmihez nincs kedvem. Mitévő legyek?
2016. febr. 25. 23:05
 1/7 anonim válasza:
58%

Az természetes,hogy félünk a haláltól, hiszen nem tudjuk mi van odaát,de nem engedhetjük meg, hogy egész életünk folyamán a halálra gondoljunk,mert akkor észre se vesszük,hogy milyen csodálatos az élet:)

Először is magaddal kellene letisztázni,hogy pontosan mitől is félsz és aztán annak lekűzdésére koncentrálhatsz. Ezt azért mondom,mert a halálfélelem alatt mindenki mást ért,valaki pl. attól fél,hogy szeretteit soha sem látja viszont, más pedig simán az ismeretlentől fél.

Annyi tanácsot viszont adhatok,hogy úgy éld az életed, hogy soha semmit ne bánj.

2016. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt a témát nem lehet kitárgyalni egyetlen egy hozzászólásban sajnos. Ha akarsz beszélgetni írj.
2016. febr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pszichoterapeuta hogyan segít neked a halálfélelmed oldásában?
2016. febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vissza vezet a gyerekkori felelmeimhez es prónal összefűzéseket találni. Rengeteg dologra rávezet, viszont a felelmem nem enyhül.
2016. febr. 26. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Mondd el a terapeutádnak, hogy a halálfélelmed egyáltalán nem enyhül, hatalmasnak érzed azt. Eddig alkalmazott egy terápiát, de most változtatnia kell valamin, mert 3 hónap alatt ennek a félelemnek már valamennyire oldódnia kellett volna valamennyire. (Persze, ha csak havonta egyszer jársz, akkor ez még akár igen kevés idő is.)

Ez legyen az első, hogy megemlíted neki.

2016. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Heti 3x jarok, de megemlítem ismét, hátha segít ...koszi
2016. febr. 26. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd neki. Ha nem változik semmi, mert ugyanarról beszélgettek majdnem, mint korábban, akkor a helyedben váltanék terapeutát.
2016. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!