Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak ki ebbol...

Hogyan szabaduljak ki ebbol az ordogi korbol? Megoldas lehet erosebb nyugtato?

Figyelt kérdés

Minden este elore rettegek tole es gyulolom a holnapot, ezert nem birok elaludni, vagy egyszeruen szandekosan nem teszem. Helyette irok/olvasok/animet nezek, a lenyeg, hogy kesleltessem a masnap eljovetelet. 13 eves korom ota vannak problemaim, az ongyilkos gondolatok sem allnak tavol tolem. Na de a lenyeg, hogy ha meg nem alszom ki magam es nem tehetem meg, hogy masnap egesz nap csak doglom az agyban, - mert van tanulnivalom pl. -, akkor azt nem tudom teljesiteni, es akkor meg emiatt is marcangolom magam.


Mindenki csak annyit tud rolam, hogy rossz alvo vagyok, mert ezt szoktam hazudni. Megoldas lehet, ha kiutom magam valamivel, es akkor kipihenve magam, fel tudok kelni reggel 8-kor, hogy minden dolgomat el tudjam vegezni es ha mar gyulolom az egesz eletem, legalabb buntudatom ne legyen a csaladom iranyaba, akik tamogatnak mindenben? Csak miattuk nem lettem meg ongyilkos. Miattuk elem azt az eletet, ami szerintuk jo nekem. Hazi orvos felirhat nyugtatot? Miota egyetemre jarok, 3 eve, nem jartam nala.


Bocsanat, ha kicsit zavaros lett, teljesen el vagyok keseredve, mert egyre nehezebben birom. :(


22/L


2015. szept. 15. 00:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Pszichológussal kezeltesd ki az agybajodat, ne drogozni kezdjél még mindennek a tetejébe. Az okot szüntesd meg, ne a tüneteket nyomd el.
2015. szept. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem merem felvallalni a csaladom elott, hogy ilyen jellegu bajom van. Nem ertenek meg a sulyat a dolognak, vagy csak latnam rajtuk a csalodottsagot, hogy ez vagyok en, es azt nem birnam elviselni. Masreszrol penzem nincs pszichologusra, az SZTK-ban pedig felek, nem foglalkoznanak velem, kulonben sem akarok idegen emberek elott megnyilni.
2015. szept. 15. 01:22
 3/18 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2015. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Jó nyomon jársz, igen "üsd ki magad" például futással. Intenzív napi sport fog segíteni hidd el. Ihatsz citromfű teát napi akár egy litert is, ez nyugtató hatású. Konkrétan nyugtatót nem kezdenék szedni a helyedben. Kiváló növényi szerek vannak és ártalmatlanok.
2015. szept. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Rettegek az emberektol, nem hogy meg futni menjek, amikor vegre begubozhatok a szobamban es elmerulhetek a fantaziamban... egyebkent futottam korabban, de nem lett jobb, szoval nem ertem, hogy kellene ennek mukodnie :S azert koszonom. Joghallgato vagyok.
2015. szept. 15. 17:58
 6/18 A kérdező kommentje:
Van citromfuvem, de a hatasa kevesnek bizonyul. Gondolom, azt kellene elernem, hogy ne utaljam a masnapot. Nyilvan kipihenten kiegyensulyozottabb az ember... jo lenne legalabb idaig eljutni.
2015. szept. 15. 18:00
 7/18 anonim ***** válasza:
Citromfű mellé MagneB6 és futás helyett otthoni erősítő torna pl sok-sok felülés, fekvőtámasz, vagy szobakerékpár, lényeg hogy tényleg kimerülj, ekkor tudod pszichikailag frissebbnek érezni magad. Ezen felül valami táplálék kiegészítő is jó lehet amiben pl áfonya van és egyéb szuperélelmiszerek. (És egy kis kiegészítés: én édesanya vagyok...tudom vannak anyák, akik annak ellenére hogy imádják a gyermeküket, úgy tűnhet hogy nem sokat tudnak róluk, nem látnak beléjük, de ez általában csak a látszat, nagyon is érzik, ha szenved a gyerekük. Nekem az a véleményem, hogy anyukád boldog lenne, ha őszinte lennél vele, egyáltalán beszélgetnétek rólad, vagy együtt elmennétek pszichológushoz.) Valójában mitől félsz?
2015. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, kedves utolsó. Akkor biztosan nagyszerű anya lehetsz - minden irónia nélkül -, de nekem ez sajnos nem adatott meg. Anyukámmal nagyon rossz volt a viszonyunk, mígnem 8 évvel ezelőtt elváltak a szüleim, azóta pedig alig tartjuk a kapcsolatot, így legalább már ő nem okoz gondot az életemben. Apukámat nagyon szeretem, de napi 10 órát dolgozik heti 6 napon, mióta csak élek, ideje így sajnos nincs rám. Ha meg is próbáltam vele valamikor a problémáimról beszélgetni, viccel ütötte el a dolgot, amivel szerintem nem tudta, mennyi megbántott. Ezért ezzel már nem próbálkozom. :/ Amikor 14 évesen vagdostam magam, arra véletlenül rájött, akkor eléggé magába zuhant, ezért is döntöttem a titkolózás mellett. A vagdosásról már leszoktam, és szerencsére hegek sem maradtak, mostanában énekléssel vezetem le a feszültségem helyette, már amennyire sikerül.


Bár tartózkodom az öndiagnosztizálástól, szerintem szociofóbiám lehet. Ha szembejön velem az utcán valaki, a szívverésem felgyorsul, kapkodni kezdem a levegőt és szédülök. Ez nagyon megnehezíti az életem, és a szokásos útvonalamon vannak bizonyos helyszínek, amelyektől előre rettegek, mint pl. a parkoló. Irracionális félelem fog el arra a gondolatra, hogy az autóból bámulnak engem. Anyukám nagyon sokszor ütött és megalázott, amikor csak tudott, szerintem ebből kifolyólag is voltam visszahúzódó az általános iskolában, ahol aztán persze hogy kipécéztek a "vagányabbak", és ők is ugyanazt csinálták, mint anyám otthon. Tudom, hogy nem szabadna a múlton rágódnom, de ezek a pánikrohamok lettek az eredményei, amelyektől nem tudok megszabadulni. Ezért félek az emberektől.


A szociális kapcsolataim beszűkültek, az ismeretségeimet szándékosan szétromboltam, mert félek megbízni másban. Komoly kapcsolatom sem volt még, az első randi után mindig kiszálltam. Szörnyű, hogy így telik az életem.


Ja, és a jogot hiába tartom valamilyen szinten érdekesnek, természetesen úgy vélem, hogy nem vagyok alkalmas a pályára. Nekem nincs elég határozott kiállásom hozzá. Szerintem katasztrófa lesz, ha kikerülök az egyetemről. :(


Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de köszönöm, ha valaki elolvassa. Az biztos, hogy nincs kivel beszélgetnem ezekről a dolgokról, és amikor csak tehetem, átalszom az egész napot, hogy éjszaka lehessek ébren, amikor már semmilyen ember nem zavar.

2015. szept. 16. 13:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Beszélgessünk. Budapesten élsz? Így neten sem írtál még pszichológus válaszol vagy hasonló rovatba? Ezek mellett a tünetek mellett biztos hogy sokszor van szükséged önuralomra, egyszer ebből össze kéne gyűjteni egy jó nagy adagot és venni a bátorságot, hogy rendbe tedd magad, mert megérdemled. Az alap leírásban úgy fogalmaztál, hogy családod nem tud ezekről, apukádon kívül kikre gondoltál?
2015. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Apa csak azt tudja, hogy "régen" voltak problémáim. Azt gondolja, már elmúltak, és meg is hagyom őt ebben a hitben. A mamám nem érti, hogy létezhet az, hogy valamit az ember magától nem tud megoldani, és amikor ezt elmondta, már nem fejtegettem tovább a dolgokat neki. Nem hiszem, hogy legalább azt megértené, hogy útmutatásra lenne szükségem, mert nyilván helyettem nem oldja meg senki a bajt. Másik nagymamám semmit nem tud, ahogy a többi rokonom sem, öcsémet is beleértve (őt nagyon megviselte annak idején a szüleink válása, nem is akarom terhelni a saját bajaimmal).


Azért kérdezted, hol lakom, mert akár személyesen is tudnál velem találkozni? Én adnék esélyt a dolognak. Nem Pesten lakom, de közel hozzá, napi szinten járok fel iskolába. Ha így értetted, akkor írj rám, légy szíves, és meglátjuk. Elfogadom a segítséget. :) Köszönöm.

2015. szept. 16. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!