Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjem tovább a gyógyszert?

Szedjem tovább a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Ripedon szedek 4 hónapja fél mg-ot durva dührohamok és gyilkos, kényszeres gondolatok illetve kényszeres cselekedetek miatt. Nem volt semmi probléma, nem voltam álmos, tökre elvoltam. Úgy igazán januárra fejtette ki a hatását, szinte megszüntek a dührohamok, előtte se volt már jellemző.

Meg lett a pszichológiai teszt eredménye múlt hét szerdán, pszichotikus állapotot mutatott ki, de még nincs teljes diagnózis. Ezért gyógyszert akart váltani, adott egyet hogy próbáljam ki és csak utána váltsam ki, ha jó. Nagyon görcsöltem rajta, mert sok rosszat olvastam arról a hatóanyagról. Egyébként Explemed a neve, aripiprazol hatóanyaggal. Visszamentem mert nem mertem bevenni, majdnem egy hétig görcsöltem rajta, üresnek éreztem magam, depressziós voltam. Végül úgy döntöttem kipróbálom, de nem volt jó, iszonyat álmosság jött rám, bevétel után 3 óra múlva hánytam, rázott a hideg. Ez hétfő este volt, tegnap reggel emiatt felhívtam, megbeszéltük, hogy a ripedont szedem tovább, de már 1 mg-ot kell majd. Most azon gondolkodom hogy abbahagyom mert már meg vagyok nélküle és csak levertséget, depressziót okoz, és ürességet, úgy érzem semmi értelme az életnek.

A legújabb az, hogy félek hogy meghalok, mert magas a pulzusom, 100 körül van és félek hogy idővel magasabbra szalad. Meg azóta ennyi mióta szedem a gyógyszert. Ezért is akarom abbahagyni. Most hogy mondjam meg hogy abba akarom hagyni? Múltkor már megakartam mondani csak nem mertem. Már mindent megbántam, ami előtte történt és ami miatt orvoshoz mentem. Már nem tenném meg azokat. A gyógyszer kifejtette a hatását de úgy érzem meglennék ugyanígy nélküle.



2016. márc. 2. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg komoly betegséged van, így mindenképpen tovább kell szedned a gyógyszert, itt nincs nagyon más lehetőség. Ha nem akarod a dupla adagot szedni, akkor menj el a pszichiáterhez és beszéld meg vele, hogy te nagyon jól érzed magad, nem akarod tovább emelni a gyógyszeradagot. De önként ne dönts ebben az ügyben.
2016. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elkezdtem félni hogy meghalok mert magas a pulzusom.
2016. márc. 2. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Már hónapok óta szeded, nem lesz tőle semmi bajod. Valami más miatt lehet magas a pulzusod, de attól is felmehet ha bepánikolsz. De természetesen ha a gyógyszer okozta a pulzusszám növekedését, azt meg kellene beszélned a pszichiáterrel.
2016. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mondtam neki azt mondta hogy 100-ig még normális, és ha afelé megy akkor szóljak. Háziorvosnál is voltam (nem emiatt), ott is megmérték kérésemre. Ott is mondták hogy 100-ig még rendben van
2016. márc. 2. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is aggódnék ha ennyire felviszi a gyógyszer a pulzusom.Szerintem le kéne cserélni valami másra,el is hagyhatod de ha visszajönnek a tünetek akkor újra szedni kell valamit.Persze nem vagyok orvos inkább rá halgass.

Csak még annyit hogy másik pszihiátert is felkereshetsz végső esetben például egy magánt ami fizetős de általában jobban figyelnek rád.

2016. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbáltuk lecserélni, mondjuk nem emiatt, hanem mert az orvos úgy gondolta, de nem birtam. Meg szerintem más gyógyszer ugyanúgy felvinné.
2016. márc. 3. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!