Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért remegek, amikor valami...

Miért remegek, amikor valami miatt stresszelek?

Figyelt kérdés
Hogyan állítsam meg ilyenkor a kellemetlen remegést? Hogy kerekedjek felül rajta? Egy mélyebb hangvitelű beszélgetés közben is képes vagyok reszketni, holott tisztában vagyok vele, hogy semmiféle veszély nem fenyeget. Kínos, amikor ezt mások is észreveszik, még kínosabb, hogy attól csak jobban remegek, ha szóvá teszik. Gyakran rándul görcsbe a gyomrom ilyenkor. Hiába parancsolok magamra, hogy fejezzem be, nem megy. Ha átkarolnak sem csillapodik a reszketésem. Mit tegyek?

2016. márc. 6. 01:19
 1/3 anonim válasza:

Sajnos pontosan ugyanabban a helyzetben vagyok,mint te.Nálam viszont nyugalmi állapotban is fennáll a remegés,bár nem túl észrevehető ilyenkor.(szerencsére)


Sok oka lehet,túl magas adrenalinszint,hormonális rendellenességek,pszichés okok stb...Én amúgy is alapból egy elég stresszes egyén vagyok,feltételezem,hogy elsősorban pszichés oka van a dolognak.


Én mindenképpen azt tudom tanácsolni,hogy menj orvoshoz,esetleg kipróbálhatod a Magézium+B6 tablettát,amit 1 hónapion keresztül szedj.A magnézium és a B6 vitamin az idegrendszer működésében játszik szerepet.


Nekem ez nem volt elég,így kénytelen voltam a propranololhoz folyamodni.Ez egy gyógyszer (nonszelektív béta blokáns),ami nagymértékben enyhítette (talán stresszhelyzetben szinte teljesen megszüntette a remegést az eddigi tapasztalataim alapján,bár még nem voltam olyan sokszor olyan helyzetben,hogy ezt egyértelműen kijelenthessem) a remegést.


Tudom,hogy egy nagyon kellemetlen szituáció ez,átéltem/átélem én is ezeket.Bár a propranolol megoldja a dolgot látszólag,nem tulságosan vagyok kibékülve a dologgal,hiszen ezzel az okot nem szüntettem meg,csak a tünetet.A remegésnek pedig valami áll a hátterében,amit ki szeretnék deríteni előbb utóbb.


Remélem segíthettem,bár a módszerem lehetőleg ne kövesd,amíg orvos nem látott. :)

2016. márc. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem lehet hogy félsz a konfliktustól, vagy attól hogy nem tudod megvédeni magad? Ez csak egy feltevés:)
2016. márc. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Reneau Z. Peurifoy: Szorongás, fóbiák, pánik c. könyv erre is részletes választ tud adni.
2016. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!