Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy pszichológus azt...

Ha egy pszichológus azt ajánlja, hogy hallgassak több zenét, menjek színházba stb. azt ő tudja, hogy az miért jó, mi megy végbe az ember tudatában vagy ezt a pszichiáter tudja?

Figyelt kérdés
Mindkét szakma érdekel és talán el is végezném mindkettőt, ha bírom, de lehet, hogy egy is elég lenne a kettőből csak nem tudom melyik lenne megfelelő számomra. Tettem már fel kérdést ez ügyben, de nem kaptam választ. Engem érdekel C. G. Jung témái és Freud is, de ők mintha mindkét szakot elvégezték volna. A pszichológus tudja, hogy milyen folyamatok mennek végbe az emberben lelkileg vagy csak azt mondja ki, amit kell neki abban az esetben? Mert ezzel ellentétben a pszichiáter nekem úgy tűnik tudja... Mindenféleképp kutató területen szeretnék elhelyezkedni és nem szakorvosként vagy terapeutaként, de gondolom kell tapasztalat ezekből is a kutatóknak is.
2016. márc. 6. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A pszichiáter többet tud, ő még azt is tudja, hogy milyen vegyületek egyensúlya borult fel.

A pszichológus a lelki folyamatokig tudja a dolgokat, tehát hogy lelkileg mi játszódik le, azt még tudja.

2016. márc. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Freud és Jung pszichiáterek voltak (Freud neurológus is), akkoriban még nem volt olyan, hogy pszichológia szak.


Hogy tudja-e egy pszichológus vagy pszichiáter, hogy mi megy végbe az ember tudatában, amikor zenét hallgat, hát ez így elég buta kérdés (nem bántásból mondom), csak annyit tudnék rá válaszolni, hogy ezt egyikük sem tudja.


Mindkét szakot elvégezni nem sok értelme van, és valószínűleg időben/anyagilag sem bírnád. Azt ugye tudod, hogy a pszichiáterhez először az általános orvosit kellene elvégezni?

2016. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!