Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Pszichiátria szerek, nyugtat...

A Pszichiátria szerek, nyugtatók stb. mennyire rombolják az agyat? (valamilyen tapasztalat valakinek? Más betegség+bajok miatt kérdzem)

Figyelt kérdés

Nem kötelező elolvasni, de a történetem a következő:


Régebben bélgyulladásom lett(2012) és mellé még egy nem-tipusos autoimmun betegséget kaptam el, több bajom lett egyszerre most nem sorolom fel. Nem bírtam elviselni, ezért kb. 2 Pszichiáter/pszihológus kezelt. Annyira lezombultam tőle, hogy konkrétan nem tudtam merre kell egy csavart meghúzni ha nem szem előtt van + ilyenek.


Nagyon durva szerekkel kezeltek(pl. olozapin+hasonló).

2014-ben ugy döntöttem h abba hagyom, elkezdtem sportolni sokkal jobb lett minden. Volt egy oyolan érzésem, hogy le akartak "mérgezni"/ drogozni??!



Persze most műtöttek hólyagra, azt mondta ha nem veszik időben észre a csomót lehet game over.Mondta, ha nem kondiznék vagy futnék, akkor már rosszabb lehetett volna.Sőt szerinte nem baj, hogy abbahagytam...


Mondta hogy 2 hónap szex megvonás. Én meg rákérdeztem ezt hogyan fogom kibirni magas teztoszteron szintemmel.

Háziorvossal felírattam egy lassú hatású szanaxot.De csak 3-4 naponta veszek be belőle egy szemet este.


Ma reggel azt vettem észre, hogy viszem haza a barátnőmet, mikor jöttem haza egyedül hirtelen nem tudtam melyik a fénykürt meg melyik az ablaktörlő. Simán felcseréltem, éppen jelezni akartam az előttem lévőnek, hogy kitolathat.


Pedig ha autóba ülök vagy előtte való nap sem veszem be.Nem gondoltam volna, hogy egy sanax is iylet tud okozni, hasonlónak vélem mint egy altatót.


Akármikor szeszt ittam vagy berúgtam nem tapasztaltam ilyet, de az azelőtt volt.



2016. febr. 29. 10:48
 1/4 acelsziv ***** válasza:
60%

Nagyon durva pusztítást képesek okozni. Tényleg zombi leszel tőlük. És erre van pofájuk azt mondani, hogy "megoldja a problémákat" Némelyik fajtájukat - pl a Ritalint - utcai drogként is használják. Tehát az élelmes srácok kiviszik és eladják a drogosoknak, mert ugyanaz a hatás.

De a többire és éppúgy rá lehet szokni, mint más drogra.

2016. febr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van egy lány ismerősöm akit molesztáltak, kemény nyugtatókon él miatta.Ha véletlenül nem vesz be a gyógyszerből halálfélelme van/lesz...viszi a mentő. nem igaz, hogy nem lehetett-e volna ezt máshogy kezelni??! Sport a nőknek sem árt. Szerintem ez ilyen elvonási tünet, az erdeti problémája már el is múlt elmondása szerint.Bár ő elég értelmesnek tűnik, nem tudom mit kap.
2016. febr. 29. 11:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, ezért nem tudom, hogy milyen fizikai és mentális mellékhatásai lehetnek...

A pszichiáterem minden vizsgálat nélkül írt fel nekem napi 3x1 xanaxot vagy éppen frontint a változatosság kedvéért.

Bevettem egy szemet és 10perc se telet el és úgy kiütött, hogy közel egy napot egyhuzamban átaludtam. tehát...

Megkérdeztem a háziorvosomat mi a véleménye a nyugtatókról, levezette nekem hogy napi 1 szem gyógyszer után a következő héten már napi 1.5-2 szem gyógyszerre lesz szükségem, így tovább még a gyógyszer hatástalan lesz. A háziorvosom azt javasolta, hogy csak akkor vegyem be ha tényleg szükségem van rá, inkább igyak meg egy teát...

2016. márc. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 acelsziv ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb depresszióra felírt cucc - mellékhatásként - depressziót és szuicid hajlamokat okoz- Az iskolai lövöldözések elkövetői szinte kivétel nélkül Prozacot szedtek korábban. Csak ez nem kerül bele a hírekbe.
2016. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!