Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezd nálam kialakulni a...

Kezd nálam kialakulni a skizofrénia. Elmondjam itthon valakinek vagy várjam meg, míg ők is észrreveszik?

Figyelt kérdés

2016. márc. 7. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
első lépésben ne beszélj be magadnak hülyeséget, mert bevonzod. Magad alá vizelsz? nem. nagugyenagugye. Nincs semmi baj.
2016. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Kár, hogy a skizofrén betegek sosem ismerik fel saját betegségüket. Betegségtudatuk nincs.


Ez által- szemben a hipochonderekkel- nem értesítik családjukat vélt betegségükről, és nem írják ki semmilyen fórumra sem öndiagnosztizálásuk eredményét, hanem csak szép lassan izolálódva a társadalomtól, szétesett gondolataiktól zavartan, akadozott beszéddel vagy némasággal élik szürrealisztikus hétköznapjaikat, amit aztán vagy felismer valaki vagy nem.


A Wikipédia szócikkeinek hasznossága vitathatatlan, de óvva intek bárkit is attól, hogy bármiféle betegséget diagnosztizáljon magán vagy másokon.


Az alvászavar és depresszió, dekoncentráltság pedig ezer más dolog tünete lehet, nemcsak a skizofréniáé.

2016. márc. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem bebeszélem, nem vagyok hipochonder, mert semmi más betegségről, mégha olvastam is róla, neem gondoltam, hogy nekem az van. De most a tünetek arra utalnak. Vagy valami hasyonló beetegség lehet
2016. márc. 7. 15:48
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem is irtam, hogy alvászavaros vagyok vagy depressziós.
2016. márc. 7. 15:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Es nagyon ritkan felismerik a kezdeti stádiumban, hogy valami nem stimmel.
2016. márc. 7. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:
neked az orvos mondta vagy magadtól találtad ki?
2016. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kitaláltam, nem is mondom biztosra, hogy az vagyok, de valamim van es ez nem most kezdődött.
2016. márc. 7. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Önmagadnak ne diagnosztizálj, ez a lehető legrosszabb megoldás. Menj dokihoz, ha bizonytalan vagy önmagadban.


78 %-os! Hatalmas hülyeségeket írsz. A skizofrén nagyon sokszor pontosan tudja magáról,hogy skizofrén, tehát van betegségtudata. Van olyan beteg, aki megáll a kezdeti fázisnál, ilyenkor még jól kezelhető gyógyszerrel és egyéb módszerekkel. Ha tovább súlyosbodik a betegség, akkor jöhetnek hasonló tünetek, mint amiket leírtál. Ez azonban nem minden skizofrénre jellemző! Szinte minden eset más és más.

2016. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet nem ártana elmenni, de félek elmondani, mi van, ha mindenki elmebetegnek fog nézni?
2016. márc. 7. 16:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeségeket írok, mert elismerem nem vagyok szakember, csak olvasgattam a pszichiátria világában.


De ez a kezdeti stádiumban elkaptuk dolog ez tudod olyan, hogy senki sem tudja, valóban skizofrén lett volna a "beteg" vagy sem. A pszichiáterek jobb szeretik ráfogni mindenféle nem egyértelműen diagnosztizálható tünetegyüttesre, hogy na akkor ez ez meg az, de jól elkaptuk az elején. Hát senki sem tudja megmondani, hogy valóban elkapták-e az elején, vagy csak sikerült beleszuggerálni egy simán zavart, bizonytalan lelkiállapotú betegbe, hogy kezdődő skizofréniája volt.


Értelem szerűen mire egyértelműen beazonosítható és más betegségektől elkülöníthető lenne a skizofrénia tünetegyüttese addigra már a beteg nem fog önállóan orvoshoz fordulni, ha egyáltalán az ilyen emberek elmennek valaha is maguktól...


Állítom a kezdőnek titulált skizofréniások 90%-a félre van diagnosztizálva. Mivel a nem is létező skizofréniájukat egyszerű meggyógyítani, nyilván sok szakember saját sikereként értékelheti a velük való terápiát. Ergo, nem is fog változni ez a diagnosztizációs gyakorlat.

2016. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!