Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek attól, hogy anyának...

Rettegek attól, hogy anyának valami baja lesz, teljesen nem hagy nyugodni a dolog. Hogyan lehet ezen túllépni?

Figyelt kérdés

A napjaimat megkeseríti ez. Tudom, hogy fölösleges ilyenre gondolni, mert csak idegesítem magam vele és elég majd akkor idegeskedni ha már megtörtént a baj, de én mégis ezen aggódom, már elég betegesen. Végig játszódik sokszor a fejemben, hogy mi lenne akkor és kb sírásig ezzel "idegesítem" magam. És tényleg mintha csak idegesíteném, mert minél inkább nem akarok erre gondolni, annál többször és durvábban. Már attól is félek, hogy bevonzom.

Kiszámíthatatlan az élet, és bármi megtörténhet de én a legrosszabbra gondolok és félek, és nem tudom hogy ezt hogy küzdjem le.


2016. márc. 8. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, ez nem normális állapot.
2016. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja anyukádnak, mert még fiatal. Erre kell gondolnod. Vigyáz is biztosan magára. Majd ha 90 éves lesz, vagy több, akkor már te sem leszel fiatal, és akkor már gondolkozhatsz ezen a valós problémán.
2016. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Helyes válasz ***** válasza:
A félelem egyfajta negatív dolgokba vetett hit.Javaslom gondolkodj az ellenkezőjéről.Ja és ha valami fölött nincs hatalmad,azon miért aggódnál?Túl rövid az élet ahhoz,hogy tönkretedd aggódással.Valaki egyszer azt mondta:"Az aggódás burkolt büszkeség,mivel azt a látszatot kelti,hogy hatalma van jobbá tenni a helyzetet."Tehát ne légy büszke,hanem bízz abban akinek tényleg hatalma van az életek fölött...
2016. ápr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!