Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongás, fóbia, pánikroha...

Ez szorongás, fóbia, pánikroham vagy teljesen normális dolog?

Figyelt kérdés

Régebben szorongásom volt, gyógyszert is szedtem rá.

Félek bizonyos dologtól, és ha rágondolok, jár az agyam ezen, egy nap sokszor eszembe jut, izzad a kezem, rugózok a lábammal kicsit, a hasamnál vagy a mellkasomnál nyugtalanító érzést érzek (nem tudom elmagyarázni, kb mint akinek gyomoridege van), néha kicsit olyan vagyok, mint akit fejbe vágtak.


Nem jön ez gyakran elő, csak ha az adott helyzetbe kerülök, vagy átélem, vagy hasonló szituációba kerülök, vagy olvasok róla.


Ez minek számít?


Vagy normális ez? Ha nem az, egyedül hogyan tudnám legyőzni teljesen?



2015. júl. 12. 20:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és néha gondolok olyanra, hogy mi lesz a jövőben ha ez bekövetkezik amitől félek, stb.
2015. júl. 12. 20:07
 2/7 A kérdező kommentje:
V néha olyan "semmihez sincs kedvem" érzésem lesz ezzel párhuzamosan.
2015. júl. 12. 20:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Most pl néha a mellkasom szúr picit.:( Mi lehet ez?
2015. júl. 12. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:

A tudattalan működését "legyőzni" eléggé reménytelen, szakszerű terápiával meggyógyulhatsz.

Legalább ismerd meg a félelmek rendszerét:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2015. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De mégis mi a baj velem? Mi ez? Vagy mi ez a betegség? Szorongás megmaradt, vagy pánik?


Vagy ez ami nekem van, azt szorongásos rosszullétnek hívják? vagy az más?

2015. júl. 12. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Stressz. akármilyen negatív gondolat jon, csak hanyagold, mert amennyibem energiát adsz neki, akkor uralkodni kezd rajtad. Relaxálj, járj futni.
2015. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez pánikszerűségnek tűnik, azt hiszem sajnos, ismerem. Amit írtál a mellkasban, a nyugtalanító, bizonytalan, valami elkezd rajtad elhatalmasodni, a lábaddal rugózol.. Nekem rugóznom kell, különben... nem is tudom, megőrülök, meghalok vagy rosszabb.


Klasszikus. Szerintem keress egy jó pszichológust. Semmiképpen sem normális, de azért ne érezd magadat betegnek, viszont kérj segítséget!

2015. júl. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!