Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különböző típusú pszichoterápi...

Különböző típusú pszichoterápiákkal kapcsolatban kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok és szorongásos depresszióm van, több súlyos gyerekkori trauma is ért. Én hipnoterápiára gondoltam, de érdekelne kinek milyen tapasztalatai vannak erről,akár más terápiákról például pszichoanalitikus vagy bármi egyéb.

Esetleg ha valaki privátban meg tudná írni a tapasztalatai mellé a szakember nevét illetve a terápia költségét azt megköszönném.



2016. márc. 10. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol keresel terapeutát?
2016. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Budapesten.
2016. márc. 11. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy pszichoterápián voltam eddig ,és az rengeteget használt.

Thalassa ház az intézmény neve.

De nem egy egyszerű történet.

A terápia nagyon intenzíven zajlik,zéró megszakítással.Két opció van:vagy bennfekvő páciens leszel,vagy bejáró.

A bejáró minden hétköznap reggel 8-tól délután 4-ig tartózkodik folyamatosan (!) a terápiában,a bennfekvő pedig hétfő reggeltől péntek délutánig.(az első három hét során még hétvégéken is benn kell lennie)

A terápia maximum 6 hónap,ajánlott idő legfeljebb 3 hónap,de érzéstől függően bármikor megszakítható véglegesen.

Szóval se tanulmányokat,se munkát,se semmi egyéb dolgot nem csinálhatsz ezzel a terápiával párhuzamosan,ha az időben egybeesik a kezeléssel.

Nem tudom hogy ezt tudod e vállalni?


Itt főleg csoportterápiákkal,némi egyéni beszélgetéssel és szükség esetén kevés gyógyszeres ráhatással dolgoznak.


Ha valóban nem tudsz így a jelenlegi pszichés állapotoddal együtt élni,akkor ezt ajánlanám.


Másik ilyen hely amiről még hallottam az Tündérhegy.


Kérdezz bátran bármiről privátban.

2016. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló problémáim voltak, mint neked, és szerintem személyisége és szakembere válogatja...


Nekem ami bevált végül, a kognitív terápia volt jó szakemberrel, előtte gyógyszeres kezelést és analitikus terápiát kaptam, két iszonyat pocsék szakemberrel.

2016. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 15. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!