Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le a körömrágás...

Hogyan szokjak le a körömrágásról? Nagyon súlyos

Figyelt kérdés

2016. márc. 12. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A körömrágásnak oka van .Azt kell orvosolni .Belső feszültség itt vezetődik le .
2016. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

turkálj a füledben minden ujjaddal óránként...

A fülzsír jó keserű, így majd észre veszed magad, ha észrevétlen a szádba vennéd a kezed...

Elég hatásos megoldás és mindig kéznél van, szinte bármikor meg lehet oldani viszonylag feltűnésmentesen...

2016. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kaphatók nagyon keserű, átlátszó lakkok.

De más kérdés, hogy miért rágod. Én stresszlevezetésnek használtam, nem is tudom, ha mondjuk kesztyűt húztak volna a kezemre, szerintem a hajamat téptem volna.

Nagyon sok baci van a körmödön egyébként. Én elolvastam párszor egy angol cikket, volt benne pár ritka gusztustalan kép, olyanokról, akik elkaptak valami fertőzést körömrágás által. Na hát ez elég elrettentő volt.

De úgy szoktam le nagyjából teljesen, hogy jelentősen csökkentettem a stresszt, most nyugi van.

De hogy 100%-ig hogy lehet leszokni, azt nem tudom. Nekem már szinte fel se tűnt, ha rágtam.

Remélem te sikerrel jársz. Nekem a lakk nem nagyon vált be, keserű volt, mint a halál, de úgy is lerágtam. :/

L

2016. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első sorban az okot kéne megszüntetni.

maga a rágás megoldható,rossz-izű körömlakokkal.

2016. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Dugd az ujjad tyúkszarba. Nálam bevált. :)
2016. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, igen...azt mondják leszokol. Ez nem igaz...egy életen keresztül végig kísér. Bizonyos módszerek ideig-óráig segítenek...nekem a műköröm jött be legjobban.
2016. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mokiem98 válasza:

Én kiskoromban annyira sokat bántottam a bőröm, hogy majdnem elvesztettem az egyik lábujjam.

Sajnos a bőröm sokszor piszkálom még, de a körmömről úgy 5 év alatt leszoktam teljesen.

De nem segített sem a lakk, sem a paprika, sem a kesztyű.

Az én megoldásom számomra kellemetlen volt, mert hamar rájöttek az emberek, hogy miért csinálom, és úgy még inkább szégyelltem.

Nem mentem el pszichológushoz, de tudtam az okát meg nem is.

Én tetten egy jó vastag befőttes gumit a kezemre, és bármikor ha arra még csak gondoltam is iszonyatosan megcsíptem vele a kezem.

Azóta nincs vele nagyobb bajom :)

2016. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerezz barátnőt és vezesd le rajta a feszkót. :D
2016. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mandy1408 ***** válasza:
Én anno úgy szoktam le, hogy nem akartam leszokni, csak egy kicsit hagyom megnőni, milyen is az úgy... aztán majd lerágom. De tetszett, így megtartottam, azóta nem rágom. De igazuk van, akik azt mondják, a kiváltó okot is érdemes lenne megvizsgálni és kezelni.
2016. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!