Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiával érdemes az...

Szociális fóbiával érdemes az egyetemi pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Szociális szorongásos zavarom van, és az ezzel járó pánikbetegség, depresszió, "esztékás" pszichológushoz nem fordulnék, rendes terápiára meg nyárig nincs pénzem. Tényleg nem tudom mit csináljak, de érzem, hogyha nem fordulok senkihez akkor rosszabb lesz..
2016. márc. 14. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen, jó, hogy vannak olyan egyetemek ahol van pszichológus.
2016. márc. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Én inkább eljárnék valami verekedős sportra.
2016. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
A verekedős sport még is miben segítene bárkinek is a szociális helyzetek jobb megélésében?
2016. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Olaf88 válasza:
Végül is mindenféle sport, vagy hobbi segíthet benne, amit más emberekkel együtt végzel, csak fontos, hogy olyat válassz, amihez tehetséged van. Ha képes vagy valami értékeset felmutatni benne, akkor egyrészt a sikerélmény növelni fogja az önbizalmad, másrészt a társaid is jobban meg fognak becsülni, szimpatikusabb leszel nekik. Ez a kettő együtt sokat segít a szocializálódásban, legalább is én rengeteget javultam ilyen téren a súlyemelés révén. Ha te a verekedős sportokba jobb vagy, csináld azt. De lehet ez tánc, vagy festészet is, a lényeg hogy élvezd, és eredményes legyél benne.
2016. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!