Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak pszichológushoz...

Forduljak pszichológushoz vagy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Először is azt kérem Tőletek,hogy mellőzzétek a megalázó kommenteket.

Huszonéves nő vagyok. Kb.10 éve szenvedek táplálkozási zavarban. Gyerekkoromban szexuális bántalmazás áldozata voltam több alkalommal is.

Az utóbbi időben a táplálkozási zavar mellett vagdosni kezdtem magam,napi szinten.Nem tudok aludni,félelmeim vannak,azoknak az arca kezdett el kísérteni,akik bántottak.

A héten nagyon magam alá kerültem.Igazából nem akarok öngyilkos lenni,de úgy érzem,nagyon veszélyes dolgokat művelek már.Legutóbb több helyen megvágtam magam(nem artériákat),majd belefeküdtem egy kád forró vízbe.Mély lelki békét éreztem,akkor kezdtem lezuhanyozni,amikor a kádban a víz már nagyon zavaros volt a vértől. Utána viszont szörnyen rosszul éreztem magam,főleg pszichésen.Félek elmenni orvoshoz/pszichológushoz.Nem akarok kórházba kerülni,orvos vagyok én is,sokat rontana a helyzetemen...

Szerintetek viszont elértem azt a szintet,amikor feltétlen muszáj lenne? Vagy van valami egyéb alternatív ötletetek,amit nyugodt szívvel ajánlanátok,mert nektek használt?



2016. márc. 16. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szakmabeli vagy, akkor tudod, hogy a külső segítség nem tökéletes. Minden a saját fejedben dől el, magadat tudod kihúzni a hajadnál fogva. Beszélj magaddal!!Keress valami elfoglaltságot, ahol érzed, hogy szükség van rád, magadért szeretnek. A múltat zárd le leghamarabb! Ne tekints hátra, azon már változtatni nem lehet. Most a jelen a legfontosabb.
2016. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha valóban orvos vagy biztos tanultál némi pszichológiát vagy a pszichiátriával kapcsolatban valamit. Egyértelműen el kell menned orvoshoz, mert nem normális az,hogy fájdalmat okozol magadnak. Találni kell egy jó szakembert, és terápiába kezdeni. Mihamarabb mielőtt rosszabb nem lesz
2016. márc. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pszichiátriát igen,pont ezért aggódom.Tudom milyen orvosi köröben a pszichiátria szakma megítélése, a "nem kívánatos" betege megítélése is hasonló.A kollegák pedig biztos szájukra vennének.

Tudom,hogy ebben a helyzetben nem ennek kellene mérvadónak lennie,de pont ez az,hogy orvos vagyok,de nem tudok magamon segíteni,így milyen orvos vagyok...

Szóval rettenetesen nehéz ezt feltárni bárkinek. Azt is tudom,hogy signifikánsan több érv szól a segítség kérése mellett,de nagyon félek tőle.

2016. márc. 16. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter ad egy marék gyógyszert, ami esetleg többet árt, mint használ. Mert neked lelki problémáid vannak, s azokra a gyógyszer kétesélyes: kevesebbet használ, mint amennyit árt.

A pszichológus beszéltet, amíg felszakadnak a sebek, aztán szembesít azzal, hogy sorsodat te irányítod felnőttként. Ezt egy jó barátnő is megtenné, akivel kibeszélheted a régi sebeket, melyek így felfakadnak, de ez is kell a tisztuláshoz. Az meg, hogy a kollégáid mit szólnak? Ha tudnád, hogy nekik még nagyobb problémáik vannak, csak jól palástolják.

Nem tudom, mit takar az evés problémád? Járj cetlivel vásárolni, szigorúan csak azt vedd meg, ami hétfőre, keddre...kell, ne vegyél nasit, ne is legyen a kamrádban, hűtőben semmi ilyen! Sokszor ez is elég.

2016. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-essel egyetértek. Bár a barátnő nem biztos, hogy jól tud kérdezni, következtetni, ezért fontos lehet egy jó pszichológus. Mert lehet, hogy vannak, amiket magadnak sem vallasz be, ő ezekre rávezet. Ha a barátnőnek nem túl jó az érzelmi intelligenciája, egy rossz beszólással, egy rosszkor feltett kérdéssel ronthat is. Ehhez neked túl mély a problémád.

Pszichiáterhez soha ne menj! Azt, hogy ki mit szól, azzal meg ne foglalkozz. Ha valaki olyan, akkor úgyis csámcsog az emberen, ha semmi komoly oka nincs.

De ha el tudsz járni magánrendelésre, akkor senki nem tudná meg, hogy terápiára jársz. Sok sikert és erőt kívánok:)

2016. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Külső segítség nélkül nehéz lesz, de nem lehetetlen helyrehoznod magad. Én is bántalmaztam/bántalmazom magam. Tudom, mekkora erőfeszítést igényel megállni a vagdosást.
2016. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz segítséget kérned. A magad és a saját jövőd érdekében. Ne érdekeljen, hogy mások mit fognak gondolni rólad! Senki sem tudja, mit éltél át és mit nem. Senkinek sincs joga ítélkezni feletted!
2016. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!