Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mitől van, hogy ha ébredés...

Az mitől van, hogy ha ébredés után bármihez is kezdek, akkor rugalmasabb a gondolkodásom? És arra mi a magyarázat, hogy délutánra már sehogy se tudok koncentrálni?

Figyelt kérdés

Bármikor is kelek, szinte érzem, hogy fogékonyabb vagyok meg jobb megoldásokat találok ébredés után, mint a nap többi szakaszában. A nap későbbi részében amikor már leeresztek, akkor még a legalapvetőbb rutinfeladat sem megy olyan hatékonysággal, ilyenkor fordul elő, hogy elvágom az ujjam, lehámozom a bőröm, lereszelem a kezem, kiesik a csésze a kezemből mosogatás közben, vagy ha váratlan kérdést kapok, akkor vagy össze-vissza beszélek, vagy egyszerűen nem találom a szavakat. Sőt, azt is észrevettem, hogy ez a rugalmasságbeli és fogékonyságbeli különbség a napszakok függvényében egyre szélsőségesebb a huszas éveimre, míg mondjuk 10 évesen nagyon sok óráig is képes voltam koncentrálni egyetlen témára, ráadásul akkor mélységében is sokkal jobban megértettem. Mi a magyarázat az itt felsorolt dolgaimra? Ez normális, hogy az életkorom előrehaladtával ez így változik? Lehet még ennél is rosszabb a jövőben?

23/F



2016. márc. 17. 02:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert az agyad alvás alatt pihent..
2016. márc. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is éppen így vagyok vele, s nem tudom ez mennyire normális. Azt vettem észre, hogy borzasztóan gyorsan fáradok, nem is fizikailag, hanem amint írod, nem tudok normálisan beszélni, nem tudok koncentrálni, egyszerűen nem értem meg amit olvasok. 23/L
2016. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a túlhajszoltság jele! És nem is az első! Ezt megelőzte némi idegesség, ingerlékenység.

Ilyenkor már az agy bizonyos területei nem kapnak elegendő oxigént!

2016. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenki így van vele. Reggel friss, estére lelohad. Mi ezzel a gond?
2016. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!