Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tolószékes embert látok...

Ha tolószékes embert látok vagy valami nagyon beteg embert vagy akkor nem tudom erősen ökölbe szorítani a kezem ilyen rossz érzés, ez miért van? Mi a részletes magyarázat erre?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A mindennapokban ha meglátunk egy embert, nem az a reakciónk, hogy ökölbe szorítjuk a kezünket. Sem betegnél, sem egészségesnél.

Az ököl az erőszak, vagy a védekezésre utal.

Látsz egy beteg embert, és nem szorul ökölbe a kezed. Egészségesnél sem kellene.

Magyarázat? Az emberi természet. Az empátia.

2016. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez kicsit ilyen jehova tanúja válasznak tűnik..Nem igazán értetted a kérdést szerintem.


Megpróbálom jobban körül írni.


Szóval gyengének érzem magam tőle és ha megpróbálom összeszorítani az öklöm akkor nagyon gyenge meg szinte zsibbadt.. Van ilyen alkalra eddzéshez használható decathlonban vásárolt sport eszközöm és ilyenkor pl alig tudom összenyomna máskor meg simán megy. Nem tudom mi köze ennek az eröszakhoz.

2016. jan. 11. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez hasonlít a tükörérintéses szinesztéziához. Jobb híján empátiának hívják, de ez erősebb annál, mivel nemcsak érzelem, hanem testérzésben is megjelenik.

Ne aggódj, nem betegség!

[link]

[link]

2016. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!