Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy néha olyan...

Az normális, hogy néha olyan rohamom van, hogy elkezdem tiszta erőmből tépni a hajam, véresre kaparom magam, és a késsel "simogatom" a nyakamat. Ezek ugy kb.5 percig tartanak, aztan meg csak kenegetem a sebeimet. Valami tippet?

Figyelt kérdés
A hajtépés miatt kék zöld a fejbőröm, fel is van dagadva. Nagyon csúnyák a kezeim is, rengeteg seb van rajta, mert annyira összekaparom magam, hogy szinte ömlik belőle a vér. Járok pszichológushoz és pszichiáterhez is, de a nyugtatók sem használnak. Ezek a "görcsök" kb. hetente vannak, egyébként barátkozó személyiség vagyok, jó tanuló. 14/L. tipp? Vagy volt már valakinek ilyen?

2016. márc. 20. 13:16
1 2
 1/12 anonim válasza:

Ez nem normális. Szerintem kéne vki aki mindig figyel hátha megtudná akadályozni (pl.: szüleid).

(Nekem nem volt ilyen. Remélem segítettem ;) )

2016. márc. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%

Már bocs, de ha te látnál az utcán egy embert aki tépi a haját meg kapargatja magát, akkor az lenne az első gondolatod, hogy ez normális? Mert én rendőrt hívnék.


Nincs tipp. Te nem vagy normális és nem hiszem, hogy ezen bármilyen pszichiáter is tudna segíteni.

2016. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem állandó felügyelet kéne neked,vagy speciális helyre kéne beköltöznöd. Nem vagy normális.
2016. márc. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miközben ezeket csinálod, mire gondolsz? Van valami kiváltó oka vagy csak jön magától?


Te ia tudod, hogy ez nem normális és nagyon veszélyes!!!

2016. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Jah, ez tök normális, főleg a mai világban, itt már senki sem ép elmélyű, nem csoda, hogy ajövő generáció is ennyire debil, idegbeteg hulladék. Manapság ez a normális. Ki mondható normálisnak? Aki nem tépi és vagdossa szét magát csak hulla részegre issza magát vagy heroint lő napi szinten magába? Az se teljesen komplett, de az sem aki ezt az életet képes minden tudatmodósító szer és önmarcangolás nélkül kibírni. :)
2016. márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

„Az se teljesen komplett, de az sem aki ezt az életet képes minden tudatmodósító szer és önmarcangolás nélkül kibírni. :)”


)


„Azt, aki csak negyven évig élt ezen a földön, és elbírta mindazt, amit látott-hallott, joggal lehet vádolni érzéketlenséggel, sötét és elvetemült cinizmussal. " (Kosztolányi Dezső: Esti Kornél gondolatai. In: Én, te, ő… 113. o.)

2016. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A megoldás a bolond világ ellen az Istenhit, szerintem. Istenben való bizalommal nagyságrendekkel megnő tűrőképességünk, szenvedések elviselésének képessége.
2016. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Jó lenne ha nem provokálnátok és gúnyolnátok ki a kérdezőt.

Szerintem elég nagy probléma ez neki is, biztos nem azért csinálja mert nincs jobb dolga.

Ezzel nem segítitek hanem csak rontjátok a helyzetét!

Legyetek már kicsit empatikusabbak, kérlek!

2016. márc. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem, ez nem normális, de szerintem ezt te is tudod. Minél előbb beszéld meg ezt a pszichiáterrel, ja és szólj a szüleidnek!
2016. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy jársz pszichológushoz és pszichiáterhez is, ezeket megbeszéled velük? Tudnak róla?

Én régebben vagdostam magam, jó feszültséglevezető volt, jártam is pszichológushoz. Amint elmúlt az önbántalmazás oka, úgy már nem is vagdostam magam. Nem volt egyszerű folyamat, és elég hosszú ideig tartott, de megérte szenvedni vele.

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy legyél őszinte a pszichológussal, pszichiáterrel, ha nem hat a gyógyszer, mondd meg, ha ilyen rohamaid vannak, azt is mondd meg. Azért jársz oda, hogy meggyógyulj, nem? Akkor ne tartsd ezeket magadban, beszélj róla.

2016. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!