Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Borderline...

Lehetséges, hogy Borderline szindrómás vagyok?

Figyelt kérdés
Nos, pár hete tanultunk József Attiláról, és engem elkezdett érdekelni a költő. Olvastam is róla, és ott találtam meg a borderline szindrómát. Olvastam a tüneteit is, és van, amely igaz rám is. Nagyon érzékeny vagyok, érzéseim nagyon hamar változnak. Nem akarok senkiben sem megbízni, de egyszerűen ragaszkodom ahhoz is, aki átvert. Szeretek magamról beszélni, általában mindent elmondok.Az iskolában és itthon másképpen viselkedek. Volt már amikor kárt tettem magamban, de az nem volt súlyos, csak keresztet vágtam az ujjamra, a bokámat pedig vágdostam. A bokámat akkor vágdostam, amikor rossz dolog történt, mert ezzel ,,bűntettem" magamat, bár a fájdalmat nem szeretem, és élvezni sem élvezem. Már az öngyilkosság gondolata is megfogalmazódott bennem, de vagy nem merem megtenni, vagy bizonyítani akarom a körülöttem lévőknek, hogy nem vagyok hulladék.Van, amikor azt akarom, hogy hagyjanak békén(és akkor nagyon agresszív vagyok),de 5 perc múlva már várom, hogy valaki írjon, vagy jöjjön el hozzám. Röviden ennyi. Említettem anyának ezek közül a legtöbbet, azt akartam, hogy vigyen orvoshoz, de ő nem vitt, mert ezt hülyeségnek tartja.

2016. márc. 20. 21:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el az iskolaorvosnak ezeket teljesen öszinten, anyukad reakciojat is, es kerdezd meg ugyanezt, ill. ha ezzel nem oldodik meg, akkor kerdezd meg, mit tehetsz szerinte?
2016. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Es meg annyit, ugy tudom, a Bordeline gyogyithato!

Sztem az a normalis, h igenis orvoshoz fordulunk, ha valamiert ugy erezzük! Miert kene magunkban tartani es keseregni, varakozni, amikor kiderithetö! Ha bordeline, kezelik es meggyogyulsz, ha megsem bordeline, akkor azt is megmondja az orvos, es megnyugszol, max. ennyi törtenhet.

1.

2016. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is: ha iskolában tanultál József Attiláról, akkor gondolom, még 18 éven aluli vagy. 18 év alatt pedig nem diagnosztizálnak semmiféle személyiségzavart, addig ugyanis még bőven alakulóban van a személyiség. A leírtak nagy része simán betudható akár a kamaszkornak is.

Másrészt a borderline ennél JÓVAL összetettebb probléma, és a diagnózis is akkor áll fenn, ha megvan az oka. Jellemzően súlyos szülői elhanyagolás, elhagyás, bántalmazás váltja ki - nyilván azt is tanultad, hogy József Attilát állami gondozásba adta az édesanyja: ez pont tipikusan kiválthatja a borderline személyiségzavart. Szóval ha nálad nem állt fenn ilyesmi gyerekkorban, akkor nagyon, de nagyon kicsi az esélye, hogy borderline lennél.

2016. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem még esetleg a bipoláris zavar jöhetne szóba, de az is legalább annyira összetett probléma, mint a borderline. Mindenképp fordulj szakemberhez, ha más nem, először az iskolapszichológus jó választás lehet, talán ő tudna neked segíteni!
2016. márc. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, 18 ev alatt nem diagnosztizalnak szemelyisegzavart, de nem kell megvarni a kialakulasat, amit meg lehet elözni, megpedig minel elöbb, annal jobb esellyel!

Ha pedig minden rendben, akkor ezt is megallapitja az orvos, emiatt is erdemes elmenni, hogy megnyugodj.


1.

2016. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két dolgot szeretnék hozzáfűzni az előttem szólókhoz.

1.: a borderline személyiségzavar nem gyógyítható!!! Nagyon nehezen kezelhető,. de nem gyógyítható.

2.: az igaz, hogy nem diagnosztizálnak 18 év alatt, de az nem azt jelenti, hogy még nem lehet kezdetleges. Egy jó pszichiáter észreveszi a jeleket, és nem lehet mindent betudni a kamaszkornak.


Nálam 18 éves koromban diagnosztizálát a BPD-t. És azért mentem el, mert előtte is voltak tüneteim. Vannak alaptünetek, amelyek nem éppen 18 kor felett jönnek ki. Vannak gyerek pszichés betegségek is, csak jóval nehezebb a kórkép felállítása. Én világ életemben tudtam, hogy valami nincs velem rendben. És ez be is igazolódott. A kiváltó okot is tudom. Az orvos annyit mondott, hogy majd kinövöm, de ez baromság volt, mint be is bizonyosodott. Én amondó vagyok, hogy azzal nem teszel kárt magadban, ha elmész a sulipszichológushoz és beszélgetsz vele. Ő úgy is látni fogja a jeleket, és ha úgy érzi valami komoly probléma van, mondani fogja, hogy a háziorvosod írjon beutalót a gyerekpszichiátriára. Lehet, hogy csak egy gyerekkori traumád van, amit nem tud feldolgozni a tudatod és így sztrájkol a jelen ellen. Nem lehet tudni. Én csak annyit mondok, hogy reménykedj, hogy csak a kamaszkor miatt van ez, mert a BPD-s élet kemény és katasztrófa..

2016. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor jo hirem van:

"Kórlefolyás: 2006-ban a betegség gyógyításában szenzációs áttörésként írt a sajtó a mentalizáció orientált pszichoanalitikus pszichoterápia kidolgozásáról, melynek köszönhetően a BPD mára sikeresen gyógyítható személyiségzavarnak minősül."

[link]

(A googleba irva több helyen is ez van, es egy ismerösömtöl tudok is egy ilyen esetet.)


1.

2016. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!