Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek ezzel?

Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés
Pár hónapja elkezdtem olvasgatni a személyiségzavarokról,és találtam egy olyat,hogy Borderline-személyiségzavar.Amikor elolvastam az egész olyan volt,mintha rólam írták volna.Mikor elképzeltem magamat felnőttként is mindig egy ilyen személy jutott eszembe,de ami még érdekes,hogy ez valahol örömmel töltött el,de persze mégis idegesítő,hogy ez talán mégsem normális.Nem tudom,hogy ez igazából miért tartozik a személyiségzavarok közé,nekem ez a teljesen normális,és most nem tudom mi is van igazából.Egyszer erről megkérdeztem egy BPD-s 'beteget',de ő csak annyit mondott,hogyha ez nekem a normális,akkor komoly gondok vannak nálam.Valaki,pls,segítsen én ezt nem értem

2016. febr. 12. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem. Úgy képzeled el magad felnőttként, hogy bántod magad, nehezen jössz ki a környezeteddel, dühkitöréseid vannak, fél tőled a családod és te magad is paranoid vagy? Szép jövőkép.
2016. febr. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen.Bár a családommal inkább megszüntetném a kapcsolatot.
2016. febr. 12. 18:33
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor igen egyfelől beteg vagy másfelől rémségesen ostoba, ha ezek után kérdéses benned, hogy ez normális-e...
2016. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok ostoba,csak nem értesz.Az emberek nem képesek elvonatkoztatni a normalitástól,amik beléjük van kódolva,és emiatt nem értik az olyanokat,mint én.
2016. febr. 12. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Nézd itt most nem arról van szó, hogy egyesek szerint az antiszocialitás normális mások szerint meg nem.. Mert ott van értelme arról beszélni, hogy nézőpont kérdése. Az, hogy valaki ön és közveszélyes az már egyáltalán nem egy többféle szemszögből megvizsgálható dolog. Az egyértelműen nem normális. Egy olyan szélsőséges viselkedési forma, amiről azt hinni, hogy ez csak nézőpont kérdése és valójában lehet normális igenis ostobaságra vall. A betegségben szenvedő ismerősöd is megmondta, hogy ez nem normális, pedig ő valóban ebben él. Valószínűleg te sem vagy egyébként ostoba, tudod te, hogy ez nem normális csak szeretnél különlegesnek tűnni. Abból, ahogy írsz inkább egy frusztrált tinédzsernek tűnsz. A kérdésedre pedig az a konkrét válaszom, hogy nem tudsz ezzel semmit kezdeni. Nemrég írt ide egy gyerek, hogy ő gyakran fantáziál arról, hoyg drogos lesz és túladagolja magát. Nála is ez van, mint nálad. Unatkoztok, szeretnétek valamivel kitűnni, ezért de egy személyiségzavart találsz ki magadnak, mert az igazolná, hogy te más vagy, mint mások, ő meg drogos szeretne lenni. az övé jóval veszélyesebb, de mindkettőtöknek csak azt tudom javasolni, hogy keressetek inkább valami hobbit, amiben jók vagytok és pozitív irányban próbáljatok meg kitűnni, ha már feltűnési viszketegségetek van..
2016. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És ki mondja meg,hogy mi az a 'normális'?Határozd már meg nekem!Emellett az antiszociálisak is közveszélyesek,sőt még akár jobban is,mint egy bpd-s.

Igazából mindenki árt a másiknak,tehát mindenkit közveszélyesnek lehetne mondani ennyi erővel,csak ők tudattalanok.Az önpusztítással pedig nem tudom mi a probléma.Gyűlölet valaki iránt.Tök mindegy,hogy magam vagy más iránt,nem?de.

Nem unatkozó tini vagyok,nem is akarok különlegesnek tűnni,enélkül is az vagyok.Ha tehetném talán megszüntetném ezt.Pont ez a lényeg,de látom nem értesz.Én nem akarok a 'fura' meg a 'depressziós különc' lenni,de egyszerűen nem megy,mert nem értik meg ők sem,hogy a normalitás kurv*ra egyénfüggő.

2016. febr. 12. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Én leírtam mit gondolok. Nem fogod megérteni, ha tovább fejtegetem akkor sem. Majd talán ha idősebb leszel. Az, hogy mi a normális nem tudom neked felsorolni, mert nagyon hosszú a lista, de a legtöbb ember, ha rendelkezik erkölcsökkel, tud gondolkodni, különbséget tenni jó és rossz között, kifejlődött benne az a képesség, hogy éretten gondolkodik, akkor tudja mi a normális és igazad van itt most a társadalom szerinti normálisra gondolok. Amiben értelmes emberek élnek. Mert az, hogy egy sorozat gyilkos szerint normális kivágni valakinek a máját és megenni még nem lesz az. Én részemről lezártam a témát, mert már nagyon elkanyarodsz, én nem vitatkozom arról, hogy most mi normális-e, hiszen úgysem fogadnád el, hogy te bizony csak lázadsz és nincs semmi bajod azon kívül, hogy szeretnéd többnek érezni magad másoknál és lázadsz, ahogy a korodbeliek. Nekem nem kell magyaráznod a bizonyítványod.
2016. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

És már magadnak felállítottad a diagnózist egy mondattal.

-nem is akarok különlegesnek tűnni,enélkül is az vagyok

Neked nincs BPD-d. Az ennél sokkal keményebb, mint hogy ilyeneket állíts magadról. Vagy rossz oldalon nézted a tüneteket, vagy igaza van az előttem szólónak csak lázadt. Ha BPD-s lennél, eszedbe se jutna írni ilyet, mert egy bpds embernek nincs önbizalma...

a másik igen is a bpdsek is meg tudnák különböztetni a normálisat az abnormálistól. Mert tisztában vannak vele, hogy betegek!!!


Üdv.: egy borderline személyiségzavaros lány...

2016. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hahaha,tévedsz,a bpd lényege pont a szélsőséges viselkedés,egyszer van önbizalmuk,egyszer nincs.Az pedig,hogy valaki tisztában van-e a normalitással az nem egészen attól függ,hogy bpd-s vagy nem az.És pont ez az,a legtöbb nem tudja,hogy beteg.Na de mindegy,azóta szakemberhez kell járnom,ő pedig azt mondta,hogy igen,az összes tünete megfigyelhető nálam,viszont 18 év alatt TILOS neki diagnózist felállítani,mert ez egy gyerektől tök normálisnak számít.Ez eddig oké,de akkor ezt miért nem érti meg senki más?Mindenki szakemberhez akar küldeni,aztán az meg azt mondja semmi bajom.Mintha valami határvonalon libegnék.
2016. máj. 17. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem, hogy Dr. van a neved előtt -.-

Ha már veszem a fáradságot, és elmondom neked, hogy milyen a borderline, akkor te meg arra fedd a fáradságot, hogy normálisan válaszolsz. És mint leírtam, ugyan azt amit neked mondott a doki, hogy semmi bajod, csak lázadsz. Akkor meg miért akarod, hogy legyen bármi bajod is? Nehogy azt hitt, hogy attól nagyon ember leszel, vagy menőbb a haverok előtt, mert valami bajod van....

És mint mondtad, nem diagnosztizálnak 18 év alatt, mert a gyerekeknek nagyon sok minden lehetne diagnosztizálni, amit kinőnek...

2016. aug. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!