Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok dolgozni, a családom...

Nem tudok dolgozni, a családom számára egy rémálom vagyok. Nem tudom mit kezdjek magammal és a betegségemmel. Hogy lehet így élni? (Érdemes egyáltalán? )

Figyelt kérdés

Borderline-os depressziós, és most már agorafóbiás, picit antiszociális fiatal férfi vagyok, önpusztító hajlamokkal (ellenben állítólag intelligens és vicce,s de a lényegen mert nem változtat azon hogy nem vagyok normális). Idén már 24 éves leszek. Picit több egy éve nem dolgozom. Amióta az utolsó helyről kirúgtak a "szétszórtságom" miatt. Azóta csak vagyok. Mint egy kaktusz. Családom segít. Nekem van a legtoleránsabb családom a világon. De egyre több a nehézség és a vita. Külföldre költöztünk, hátha a levegőváltozás meg a jobb pénz segít, motivál. De nem segít. Hónapok óta itt vagyunk és most már honvágyam is van :D Bár vannak jó aspektusai az ittlétnek, de nehezen mozdulok ki, egyáltalán nincsenek itt barátaim és félek a munkától is. :( Irracionálisan, egyrészt nem bírom a monotonitást, másrészt azt érzem inkább adnának be nekem egy méreginjekciót és legyen vége. Nincs bennem erő, álmaim vannak, de valahogy már azokról is lemondtam. Semmi harci vágy semmi belső erő, nincs akaraterőm. Kihagyták belőlem :( A Gépem előtt fogok megmakkani és nem érzek reményt. Gyógyszert nem szedek, csak alkalmanként erős nyugtató-altatót amikor kiborulok(Rivotril), olyankor képes vagyok komoly károkat tenni magamban. De egyszer már leszoktam állandó gyógyszerről évekkel ezelőtt, az maga volt a pokol és az sem volt rám jó hatással. Otthon volt orvosom több is. Az utolsó szerint, akivel jó volt a kapcsolatom bár csak rövid ideig "dolgoztunk" együtt ennek a külföldi létnek segítenie kellett volna rajtam és pozitív prognózissal engedett el :( , de semmi nem lett az egészből. (Azt érzem neki is csalódást okoztam. Nem is merek vele kapcsolatba lépni hónapok óta.) Egyszóval itt ülök a családom húz maga után, de én nem tudok részt venni a buliban és csak visszahúzom őket. Mi a rákot csináljak? Milyen jövő vár így rám? Nem egy álmatlan éjszakám van emiatt. Nem akarom miattam essen szét a család. Segítség. Hogyan építsem fel önmagam :( ? Miért nem mennek olyan "egyszerűen" a dolgok nekem mint a többi embernek? Köszönöm előre is az építő hozzászólásokat, tapasztalatokat.


Köszönettel: egy kétségbeesett srác :(



2016. márc. 21. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

Szedsz a nyugtatókon kívül mást? Mert ha nem, akkor ideje lenne.


A monotonitástól pedig nem tudom, hogy miért félsz. Képzeld el, hogy egy olyan helyen kellene dolgoznod, ahol minden nap más és más problémákkal kerülnél szembe és azokat kéne megoldanod (el tudod képzelni, hogy az milyen stresszel jár még az egészséges embereknél is?). Ezzel szemben a monotonitás valamilyen szinten megnyugtató, mivel minden nap ugyanazt kell csinálnod, így nyugodt lehetsz reggelente, hogy nem találnak neked ki valami mást amitől vakarózhatsz.

2016. márc. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dolgozni nem tudsz? Valami egyszerűt, pár órában?Lehet nem is menne olyan rosszul.
2016. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

mekkora idióta vagy te... Szedd már össze magad azt takarodj dolgozni.


Pár hét-hónap azt rendbejössz

2016. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hú az utolsó hozzászóló nagyon egy rendes ember lehet -.-"""

Ha csak 1 napra a helyébe kerülnél, lehet, hogy még este felkötnéd magadat.....


Ne marcangold magad, és próbálj meg olyan elfoglaltságokat találni, amelyek boldogságot okoznak neked. Pl.: olvass, írj verseket, blogolj, énekelj, tanulj hangszeren, jáűtsz valamilyen játékkal, menj el futni, túrázni úszni stb.

Mindenek előtt legyen egy konkrét pont amit szeretsz csinálni. Ha ez megvan, akkor tudod alapozni a többit, mert bármi baj lesz, mindig lesz egy titkos fegyvered. Utána eleinte vállalj pár órás munkákat, hogy legyen egy kialakított napi rendszered, hogy ne kelljen nyugtatókon és egyéb gyógyszereken élned csak azért, mert úgy érzed máshogy nem tudod irányítani a sorsod. Ha bármikor gy rossz gondolat támad a fejedben, mondogasd magadnak, hogy ez nem igaz te igen is érsz valamit, értékes ember vagy, és ezt a családod is tudja, hisz azért tart ki még mindig melletted. Ha netán úgy érzed, hogy meg kell vágnod magad, vagy valamilyen fájdalmat kell okoznod magadnak, ragadj egy tollat papírt és inkább írj, firkálj, vagy számolj el lassan 10ig úgy, hogy közben lassan lélegzel, és próbálj meg ellenálni a késztetésnek. Hidd el, sikerülni fog :) Ezeken amiket te elmeséltén már túlestem nagyjából úgy, hogy tudom soha nem fogok meggyógyulni és mellette még halucinálok is és hangokat is hallok. A döntés a tiéd. Minden agyban dől el. Nagyon nehéz lesz, de hidd el, hogy sikerülni fog. Csak akarnod kell, és nem félni. ( nem a fóbiára gondolok, az nekem is megvan és mellette még 16 de talán még a bohócoktól való félelem az ami egy szinten van vele). Mindenkiben ott van az élni akarás ösztöne, a kérdés az, hogy te mennyire vagy képes küzdeni a saját életedért. Hisz de írod a saját csodálatos történetedet és ne hagyd, hogy az, hogy netán valami pszichés betegséged van rossz véget írjon a tündérmese végére. Próbálj meg ismerkedni tanulj nyelvet és keress magadnak egy hölgyet, aki segíteni tud neked ebben. Nem olyan nehéz csak rémisztő egyedül szembeszállni ezekkel a dolgokkal, de a családod biztosan szívesen segít neked benne. Beszélgess velük. Nem kell egyből gyógyszeres kezelés. 3 éve vagyok BPD-s, és bár nehezen de tudtam eddig kezelni. És tudni is fogom. És ha nekem ment, neked is:) szurkolok neked, és ne feledd nem vagy egyedül!!! :)))

2016. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!