Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak divatból csinálom ugye?

Csak divatból csinálom ugye?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdtem vagdosni magam. Nem komoly, mély sebek de viszonylag tisztán látszanak. Nem tudom miért csináltam. Az osztálytársaim előtt (akik amúgy is kiközösítettek) eléggé beégtem és este nem tudtam aludni, azután valamiért megfogtam a borotvát és elkezdtem vagdosni magam. Azt mondogattam, hogy az osztálytársaim miatt, mert félek a holnaptól, de szerintem igazából azért tettem mert kiváncsi voltam valaki észreveszi-e. Elég egyedül érzem magam senkivel nem merek beszélni. Mindig reménykedem, hogy valaki megkérdezi tőlem, hogy mi van velem, mit csináltam mostanában stb. Utána szokott jönni a koppanás, hogy mindenki sz*rik rám. Azt hiszem főleg ezért csináltam. Egyébként azóta állandóan ezen jár az agyam, másra sem tudok gondolni, mint, hogy milyen jó lenne újra megtenni. De tuti, hogy csak divatból csinálom és én nem akarok ilyen hülye liba lenni! Küzdök ellene, de könnyebb lenne abbahagyni, ha valaki tudna valami megoldást arra, hogy mit csináljak a szorongásommal. Még a saját szüleimtől is félek, pedig nem bántottak. Szoktak mondani pár dolgot ami nekem nagyon rosszul esik, de nem bántanak, tényleg! Azért mondják mert szeretnek és nem akarják, hogy így folytassam és az utcán kössek ki.

2016. márc. 21. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Nem hiszem hogy divatból csinálod, és elég aggasztó. Ezt a dolgot a pszichológia autoagressziónak hívja és bizony összefüggésben van a szorongással. Keress rá, és szerintem egy kicsit olvass utána. Azt is értem, ha a szüleidnek nem akarsz beszámolni róla, de szerintem segítséget kéne keresned. Úgy értem szakértő segítséget. Pszichológus, vagy gyerekpszichológus. Azt hiszem vannak ingyenes lehetőségek is.

Amúgy meg, ha a szüleid olyan dolgokat mondanak ami nagyon rosszul esik, akkor jogod van dühösnek/szomorúnak lenni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet hogy a saját szempontjukból még igazuk is van (bár ha bántó módon fogalmazzák meg, akkor ilyen téren kell fejlődniük), de szerintem a Te szempontodból az az egészséges hozzáállás ha nem mentegeted őket, és ha okot adnak rá, hogy dühös légy rájuk, akkor légy az.

2016. márc. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem divatból csinálod. Ha észreveszik az osztálytársaid, még jobban ki fognak közösíteni. Orvosi segítségre van szükséged.
2016. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megoldom egyedül is. Csak gyenge vagyok, de azért még nem kell pszihiáter. Össze tudom szedni magam egyedül is.
2016. márc. 23. 23:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
én is azt hittem az elején, hogy majd megoldom egyedül. inkább nem mondom el hány évig uralta ezután a vágás az egész életemet.
2016. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!