Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisok! Nektek mennyi...

Bipolárisok! Nektek mennyi időbe telt elfogadni a betegségeteket?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyi idő lesz, mire megszokom és elfogadom, hogy kialakult egy mentális betegségem, ami sose múlik el, maximum tünetmentes lesz majd. Ehhez jönnek még a "csak gondolkodj pozitívan, fogadd be istent és jobb lesz, nem is vagy beteg" és társai beszólások is. Szóval nektek kb mennyi idő volt, mire sikerült elfogadni, hogy együtt kell élnetek ezzel a betegséggel?

2016. márc. 22. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem könnyű. Nekem évek kérdése volt, de most is sokszor van az, hogy nem fogadom el, hogy bipoláris lennék. Akkor nem szedem a gyógyszert. Úgy gondolom nem fogom életem végéig szedni a tablettát. Persze ha nagyon depressziós vagyok akkor rendszeresen szedem. Ha hiperaktív, akkor nem, mert minek, pont hogy úgy érzem magam jól. Igaz akkor sok hülyeséget, veszélyes dolgokat csinàlok. Gondolj arra, hogy minden ember van lenn és fenn. A bipolárisoknál ez drasztikus. A környezetem, barátok jelzik ha valami nem stimmel, mint egy tükör. De a rossz kedv depresszió, a jó kedv hiperaktivitás a modern világunkban. Ha úgy érzed megbélyegeztek ne fogadd el hogy az lennél.
2016. márc. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom elfogadni és megszokni sem, ráadásul a családom se sejti, h ez egy betegség lenne, h minden ok nélkül változik a hangulatom... Nektek nem tudom, mennyire súlyos, az enyém eléggé az. Akár napi szinten többször is vannak éles hangulatváltásaim, a kitörő jókedvtől a nagyon mély depresszióig, öngyilkossági gondolatokig minden előfordul. A kérdésben leírtakat nekem is mondták már, de egy depressziósnak hogyan lehet ilyeneket mondani, hogy gondolkodj pozitívan? Aki ilyeneket mond, az vagy nem tudja, hogy beteg vagy, vagy nem tudja mivel jár egy ilyen betegség. Mindenesetre nem kívánom senkinek, szörnyű állapot!
2016. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szörnyű állapot tudom. A nagy jó kedvtől az öngyilkossági gondolatokig. Mindenki maga dönt. Vagy próbálja álcázni ezeket a hangulat változásokat, már ha tudja. Vagy szedje a gyógyszert amit a pszichiáter ír fel. Az tényleg közhely, hogy ha mély depresszióban van valaki, akkor gondoljon valami szépre, jóra...
2016. márc. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még ráadásul súlyosbítva van ez a dolog egy jó kis személyiségzavarral meg szociális fóbiával, plusz néha egy kis pánikkal. Így dolgozni se nagyon tudok! A családom meg azt hiszi, hogy szimplán csak lusta meg hülye vagyok, meg hogy nem akarok dolgozni. Pedig szeretnék, csak a depis időszakaim gátat szabnak ennek. Mondjuk az aktív időszakokban nincs baj, ha kifogok egy ilyen napot netán, reggeltől-estig pörgök, de ha depi van... De ezektől függetlenül igyekszem mindenben segíteni a családnak - ha már melózni nem nagyon tudok - nem tudom ti hogy vagytok ezzel...
2016. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Jársz rendesen pszichiáterhez és szedsz gyógyszert?
2016. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Mindkettővel próbálkoztam, nem segített. A pánikra meg a szorongásra (azt az előbb el is felejtettem írni) szedek enyhe nyugtatót, másra nem szedek semmilyen gyógyszert. Antidepresszánst szedtem már többfélét régebben, egyik se használt. Marad a szenvedés vagy az öngyilkosság... Úgy is azon gondolkodom már régóta, mert ez nem élet! Persze, mindenki azt mondja, hogy hülye vagyok, ha megteszem, mert sokaknak okozok fájdalmat, de talán ezzel az élettel nem azt teszem?
2016. márc. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mire orvoshoz jutottam rákövetkező héten volt egy öngyilkossági kísérletem. Egyébként nekem is van mellé még egy jó súlyos szorongás, ami szerencsére kezd enyhülni, és nagyon jó pszichiátert sikerült találnom. Nem érzem, hogy ezzel megbélyegeznének, sőt, szerintem egyáltalán nem kellene senkinek szégyenkeznie amiatt, ha mentálisan beteg, hiszen erről nem tehetünk!
2016. márc. 23. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Valaki aki bipoláris nem szeretne velem beszélni? Nincs semmi rossz szándékom, csak mostanában észrevettem, hogy megváltoztam és érdekelne pár dolog.
2016. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyugodtan írj privát üzit!
2016. márc. 25. 06:57
 10/11 anonim ***** válasza:
68%
Mik a tüneteitek?
2016. márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!