Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. , nem bírok elaludni?!

S. O. S. , nem bírok elaludni?!

Figyelt kérdés

Hetek óta képtelen vagyok elaludni. Persze, nyilván ha annyira kifáradok, egy idő után sikerül, de ha befekszem az ágyba, egyszerűen képtelen vagyok kikapcsolni, pörög az agyam.

Nem áll távol tőlem ez a dolog, sajnos bipoláris vagyok, mániás fejezetnél elő szokott ilyesmi fordulni, de most gyakorlatilag mindentől függetlenül általánossá vált, a legrosszabb napomon is ez van.

Imádok aludni, pláne álmodni, de most egyszerűen be se akarok feküdni az ágyba, egyenesen ódzkodok tőle.

Mit tegyek?

Ismertek valami házi praktikát elalvásra?


2016. márc. 26. 03:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én már 10 éve nem tudok aludni, mindig sokáig fent vagyok. :). Korán kell kelned amúgy mindig nagyon.. reggel 4-5 óra fele felkelsz utána este le fogsz tudni feküdni, főleg ha napközbe nem csak egész nap a gép előtt ülsz, hanem dolgozol, sportolsz is.
2016. márc. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Mióta ez a problémám fenn áll, próbálok sokat mozogni. Újabban napi 10km-t tekerek bringán, de csak felfrissülök tőle :D

Szinte mindegy, mikor kelek vagy fekszem, nem bírom lelőni magam :(

De ez történik, bármikor próbálok aludni.

Pl. délutáni szieszta... lefekszem, mert érzem, hogy hulla vagyok, ólmosak a végtagjaim, de aludni nem bírok. fekszem két órát, aztán kimászom az ágyból, és megyek tovább... éjszaka 3-4 órákat is bámulom a plafont, de egyszerűen semmi. Gyakran akkor alszom el, amikor a férjem reggel elindul dolgozni.

Lehet, csak kezdek végleg becsavarodni :(

2016. márc. 26. 04:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Magne b6 vagy bármilyen magnézium, valeriana relax segithet. Valószínű h belső feszültség miatt nem megy az alvás.
2016. márc. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Többet biciklizz, és próbáld meg minél nagyobb intenzitással. Ha máshogy nem megy, pár hétig szedhetsz valamilyen erősebb (nem gyógynövény alapú) altatót. Ha csak elaludni nem tudsz, akkor Stilnox, ha pedig már elaludtál, de vannak éjjeli felébredések, akkor Zolpidem. De ezeket tényleg csak pár hétig lehet szedni, mert különben soha nem szabadulsz tőlük. Dormicumot, Eunoctint, meg még véletlenül se próbáld ki! Tapasztalatból mondom ezeket.
2016. márc. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, Zolpidem helyett Zopiklont akartam írni, ezt a hatóanyagot az Imovane és a Zopigen tartalmazza.
2016. márc. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne szedjél semmilyen gyógyszert innen mások javaslatára. Max, ha a háziorvosod ad valamit.
2016. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cartilago ***** válasza:
ha bipoláris vagy, irány a pszichiáter, mert nagyon rossz vége lesz. Be fogsz kattanni, ha az agyad nem tud pihenni!! Milyen gyógyszert szedsz?
2016. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Imoven tabletta jo erre! :)
2016. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!