Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen egy átlagos nap egy...

Milyen egy átlagos nap egy borderline diagnózist kapott embernek? Nektek miben nyilvánul meg a betegség?

Figyelt kérdés
Én is megkaptam ezt a címet,érdekelnének mások mivel küzdenek. 27/n

2016. márc. 29. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

mint ahogy ezt a betegség egyik tünete (extrém hangulatingadozás) is mutatja - változó. nem lehet előre bejósolni, hogy mit fogok gondolni, érezni, hogyan fogok viselkedni. persze vannak előrejelzések, például ha valamiért szorongok vagy feszült vagyok, sokkal valószínűbb, hogy összeveszek a környezetemben valakivel, illetve az ingerültség miatt apróbb dolgok is feldühíthetnek. ha valamiért nagyon szomorú leszek, támadhatnak öngyilkossági gondolatok, ha pedig unatkozom, jön az ürességérzet, és ennek megszüntetésére a pótcselekvés, például evés, költekezés, ilyesmi. ha egyedül érzem magam, keresem a párom vagy a barátaim társaságát, de aztán végül mégiscsak annak a jelenlétében érzem jól magam, akihez a legjobban kötődöm.


21/L

2016. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azzal a tudattal élni hogy csak az ért meg aki átélte ugyanezt elég siralmas..


Napról napra például barátnőm sem érti meg és ezáltal nem is érzi át a helyzetet, pedig a legapróbb dolgok (hazugságok, megígér valamit és nem tartja be, más srácokkal van ahelyett hogy velem időt töltene, stb.) előhozza a szuicid részét ennek az egésznek. Csak ő ezt úgy látja meg hogy milyen negatív vagyok..


Szóval elég tré. Főleg ha egyéb mentális zavarokkal van kombinálva...

20f

2016. márc. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek írtam,köszönöm,hogy válaszoltatok.

Írhat még más is.

2016. márc. 31. 12:10
 4/22 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon sok féle borderline van, és rengeteg egyéb pszichés problémával lehet átfedésben, szóval nincs olyan, hogy "átlagos nap"... Jársz szakemberhez?
2016. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze,tudom,hogy mindenkinél másképp jelentkezik ez a zavar, ezért is érdekelne minél több tapasztalat. Kinél hogyan,miben nyilvánul meg,mi válthatta ki,mi társul hozzá,stb. Azért elég sok közös pont is van azoknál az embereknél,akik megkapták ezt a diagnózist. Ez meg azért jó,mert így nem érzi magát annyira egyedül az ember,ha tudja,más is hasonlóan él meg dolgokat. Igaz más dolgokat.

Én még sajnos nem járok szakemberhez,egyenlőre senki nem kompetens a kérdésben. Sokat kellene utaznom a negfelelő segítségért.

Te hogyan vagy érintett a témában?

2016. ápr. 2. 21:45
 6/22 anonim ***** válasza:
#4 vagyok :) úgy vagyok érintett, hogy együtt éltem két border-lánnyal (nem egyszerre :D , meg a pszichológia szakot végzem. Meg a munkám révén is sokkal találkozom...
2016. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ha gondolod,privátban mesélhetsz a tapasztalataidról,engem nagyon érdekelne.
2016. ápr. 3. 12:01
 8/22 anonim ***** válasza:
Persze, szívesen, írj nyugodtan - így levélben úgyse tudsz tányérokat dobálni felém :-) :-) :-)
2016. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ki? Én? Nem is szándékozok :-)
2016. ápr. 3. 17:26
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó :-) Csak azért írtam félig viccesen, mert a bpd-s "betegeken" amúgy hosszabb kezeléssel/terápiával lehet segíteni, de sajnos nagyon kevesen csinálják végig, mert vagy összevesznek a pszichológusukkal, vagy olyan súlyosan megszegik a szabályokat, hogy ezért kell véget vetni a terápiának. Tényleg nem túlzás azt mondani, hogy a bpd az egyik legbonyolultabb eset, amivel a szakember találkozhat.
2016. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!