Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van, aki hasonló...

Más is van, aki hasonló személyiségű és hasonló problémája van?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbe esni, hogy nem vagyok normális, nem ilyennek kéne lennem...


20 éves fiú vagyok, és eléggé introvertált.

Ez azt jelenti, hogy szeretek egyedül lenne, mindenképpen valami nyugis, csendes tevékenységet folytatni, ami film vagy sorozat nézést, olvasást, zongorázást, macskasimogatást jelent.


Nem szeretem a tömeget, hogy sok (idegen) ember van körülöttem, a hangos/zajos dolgokat sem.

Ugye egy átlagos 20 éve egyetemista nem ilyen, szeret bulizni, diszkózni, kocsmázni. De én nem, és annyira rosszul érzem magam, hogy nem ilyennek kéne lennem, én nem tudok "szórakozni", és ezért nem illek senkihez...

Nekem a szórakozás más. Kérdezik, hogy nem szeretek kikapcsolódni? De igen. Engem az kikapcsol, ha végre, egy fárasztó suli után, amikor egész nap emberek vesznek körbe egyedül lehetek, csöndben, nyugalomban.

Nos, akik vannak barátaim ők is hasonlóak. De pl. egy mozi, vagy egy közös beszélgetés, egy találka, pizzázás az jó velük.


Ami még "fura" bennem, hogy nem iszok alkoholt, és este nem szeretem elhagyni a biztonságot rejtő szobámat. Valamiért az van bennem, a biológiai órám szerint, hogy nekem relaxálnom kell, megfürödni, tvzni, aludni. Főleg az esti programok állnak távol tőlem. Amúgy is nyomaszt a sötét. Félek is a sötétben, bár akkor, ha egyedül vagyok.


Ennek ellenére napközben szeretek a barátaim, a számomra kedves emberekkel lenni, családdal, ami ugye társaságot jelent. Lehet ez nem egy szórakozóhelyen van, de az is számít szerintem. És szerintem könnyen ismerkedek, amit már mások is mondtak. Nem szeretek a középpontban lenni, hogy sok ismerősöm van, de még is úgy alakul, hogy jól kijövök az emberekkel.


Más is van, aki hasonló típusú ember, mint én?

Olyan egyedül érzem magam ezzel, és úgy érzem nem vagyok "normális"...

Attól is félek, hogy egy kapcsolatban ez hátrány, hogy hozzám nem illik senki. :/

Tanácsok, vélemények?



2016. márc. 29. 19:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Én is pont ilyen vagyok, csak nekem nincsenek barátaim. :D


Egyébként budapesti vagyok.

2016. ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
73%

Sokszor engem sem nagyon értenek meg az emberek, olyankor szoktam leültetni őket egy gép elé, vagy én mutatok nekik egy cikket az introvertált személyiségről, és mondom nekik, hogy olvasd végig és akkor megtudod hogy miért vagyok olyan amilyen. :D Persze volt olyan, hogy szinte semmit nem értett abból amit olvasott és tovább folytatta a hülyeségét, de volt olyan is aki felfogta a dolgot. VÉGREE!


Annak azért örülök, hogy ez a dolog nem akadályoz meg 100%-ig abban, hogy ne szeressem az alkoholt, vagy hogy ne menjek el a kedvenc zenekarom koncertjére. Mondjuk egy ilyen esemény után volt, hogy 2 napig szinte nem szóltam senkihez mert annyira nullán voltam.


25/F voltam megint. :D

2016. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
73%
Teljesen normális vagy:) Ugyanígy élek. Az a jó ha napokig nem kell kimennem a házból:) Boltba is úgy járok, hogy lehetőleg előre egy héttel megveszem a kaját. Imádom az otthonomat az estéket a szobámban. Párt már szeretnék találni, de olyat, nem aki hozzám költözik. :)
2016. ápr. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, 19/L
2016. ápr. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Én is ilyen vagyok és voltam világ életem ezért mások még anyukám is különcnek tart,tartott,de a barátaim nincsen sok elfogadnak így.Szerintem ne változz meg maradj Önmagad. Ne állj be a sorba ! Szerintem az az értékes ember aki más mint a többi jó értelemben. Te nem bulizol hanem tanulsz meg hasznos dolgot csinálsz nincs szenvedélyed. Jó vagy ahogy vagy.
2016. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Ja én is valami ilyesmi vagyok, mondjuk én sztem nehezen barátkozok szóban, hát nem valami jó de mit tud csinálni az ember..
2016. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Én is pont ilyen vagyok, de már megtanultam magam elengedni :) Szeretek a családommal és a szűk baráti körömmel lenni, de nincs attól jobb mint amikor a kandalló mellett egy pohár kakaóval könyvet olvasok, vagy sorozatozok, ez a tökéletes este számomra. Az a baj hogy annyi elvárás nehezedik ránk - ilyennek kell lennünk meg olyannak, mert "fiatalok vagyunk", de szerintem nem szabad ennek a nyomásnak nagyon engedni. Én párszor elmentem bulizni csoporttársaimmal, csak hogy kipróbáljam, és igazából egészen tetszett, de max 12-ig maradtam mindig, mert akkor már nagyon úgy éreztem hogy hiányzik a csend és a nyugalom. Szerintem nem szabad hogy másoknak mindenáron meg akarjunk felelni, de néha nem rossz új dolgokat kipróbálni, csak hogy feszegessük a határokat. Ha nem jó az adott dolog, legközelebb nem csinálod, kész, le van tudva :) Szóval kitartást, biztos fogsz még olyan emberekkel találkozni mint te, csak picit jobban tartsd nyitva a szemed, mert pont az ilyenek nincsenek a középpontban. Nekem egyik barátnőm azt a tanácsot adta, hogy új társaságban mindig figyeljek arra, hogy ki az aki pl. a sarokban állva a telefonját nyomkodja, az is valószínűleg nem bírja a nagy tömeget és azért foglalja el magát a telefonnal. Ha egy ilyen emberhez odamész, lehet hogy először furán fog rá nézni, de szerintem nem rossz ötlet :)

20/L

2016. máj. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
9%
ne gondold magad kulonlegesnek es orulj hogy ez a legnagyobb bajod.
2016. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

szerintem neked nincsen semmi bajod, csak szimplán nem vagy olyan pörgős. én se szerettem anno a bulikat idegenekkel. olykor elmentem, amikor már nagyon ki kellett engednem a gőzt, de hamar elfáradtam, általában éjfélre már ágyban voltam. egy esetben volt, hogy reggel 6-ig fent voltam, de akkor már remegtem a fáradságtól.

az volt az utolsó bulim emlékeim szerint, amire elmentem.


neked kicsit uncsibb lesz az életed, mint az átlagnak, de ha sikerül egy hasonló kaliberű embert párt találnod, akkor jól ellesztek.

2016. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, egyszerűen nem tudom, mit kell egy buliban csinálni, totál szorongani kezdek, és nem érzem jól magamat, pedig mindig megpróbálom. Nappal, szűk baráti körben társasági embernek érzem magamat, aztán jön a hangos zene meg a tömegesemények, és totál leblokkolok. Beszélgetni imádok, de bulizni azt se tudom, hogy hogyan kell, és egyszerűen nem élvezem. :D És este szívesebben lazítok, meg amatőr író vagyok, szóval megvan a tuti elfoglaltság. (bárcsak lenne macskám, amit simogathatnék)


De nem igaz, hogy attól, mert inkább visszahúzódsz, nem illik hozzád senki. És az se, hogy az átlag egyetemista imád partizni. Mondjuk, nem tudom, mióta jársz egyetemre, én emlékszem, hogy egy egyetem előkészítő táborában voltam, és minden estére bulikat szerveztek, és napközben is rettenetes volt a sok idegen ember között, pedig nagyon akartam villantani valamit magamból, legalább, hogy olyan magányos ne legyek, és beparáztam, hogy vajon ilyen-e az egyetemi élet, de szerintem ez csak az első hónapokra igaz, amikor gólyatábor hangulat van, és utána mindenki visszavesz egy kicsit, és azok járnak el bulizni, akik igénylik. És az nem a többség. Egyébként tanulságos, hogy azon a helyen az egyetlen ember, akivel beszélni tudtam, ugyanúgy utálta a bulikat, mint én, és ez lett a barátság alapja, amíg azokat, akiknek megpróbáltam előadni, hogy szociális ember vagyok, nem érdekeltem, mert görcs volt az egész. (per pillanat ez az egyetlen egyetemi életes tapasztalatom, mert lyukasévem van, szóval áll a vétójog minden kijelentésemre, de a gimnáziumi életből is ugyanezt szűrtem le, hogy azokkal az emberekkel lettem jóban végül, akiknek nem pózoltam be, hogy jófejember vagyok)

És ezzel bizony a lányok közül is rengetegen ugyanígy vannak, szóval nem igaz, hogy ettől majd nem fog senki se illeni hozzád. Pont, hogy a szociális lúzerség megbeszélése kitűnő téma ismerkedéshez. :D


Viszont szerintem, ha a barátaid hívnak, legalább a kedvükért próbálj meg elmenni párszor, és jól érezni magadat, nehogy úgy érezzék, hogy őket kerülöd. Magadon ilyen gyökeresen viszont nem tudsz változtatni, és ne is próbáld, meg ne utáld magadat valamiért, ami teljesen normális, fölösleges. :)


Szóval konklúzió, hogy semmi baj nincs veled, és ne parázz rá a barátnő-dologra, majd jön, amikor jönnie kell. Statisztikailag a nem-bulizós embereknek is lesz előbb-utóbb. Egy bulizós barátnővel meg ugyanúgy nem mennél semmire, mint egy macskagyűlölővel, pedig utóbbi miatt nem érzed semmiből se kizárva magadat.


(18/L)

2016. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!