Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van, aki hasonló...

Más is van, aki hasonló személyiségű és hasonló problémája van?

Figyelt kérdés

Kezdek kétségbe esni, hogy nem vagyok normális, nem ilyennek kéne lennem...


20 éves fiú vagyok, és eléggé introvertált.

Ez azt jelenti, hogy szeretek egyedül lenne, mindenképpen valami nyugis, csendes tevékenységet folytatni, ami film vagy sorozat nézést, olvasást, zongorázást, macskasimogatást jelent.


Nem szeretem a tömeget, hogy sok (idegen) ember van körülöttem, a hangos/zajos dolgokat sem.

Ugye egy átlagos 20 éve egyetemista nem ilyen, szeret bulizni, diszkózni, kocsmázni. De én nem, és annyira rosszul érzem magam, hogy nem ilyennek kéne lennem, én nem tudok "szórakozni", és ezért nem illek senkihez...

Nekem a szórakozás más. Kérdezik, hogy nem szeretek kikapcsolódni? De igen. Engem az kikapcsol, ha végre, egy fárasztó suli után, amikor egész nap emberek vesznek körbe egyedül lehetek, csöndben, nyugalomban.

Nos, akik vannak barátaim ők is hasonlóak. De pl. egy mozi, vagy egy közös beszélgetés, egy találka, pizzázás az jó velük.


Ami még "fura" bennem, hogy nem iszok alkoholt, és este nem szeretem elhagyni a biztonságot rejtő szobámat. Valamiért az van bennem, a biológiai órám szerint, hogy nekem relaxálnom kell, megfürödni, tvzni, aludni. Főleg az esti programok állnak távol tőlem. Amúgy is nyomaszt a sötét. Félek is a sötétben, bár akkor, ha egyedül vagyok.


Ennek ellenére napközben szeretek a barátaim, a számomra kedves emberekkel lenni, családdal, ami ugye társaságot jelent. Lehet ez nem egy szórakozóhelyen van, de az is számít szerintem. És szerintem könnyen ismerkedek, amit már mások is mondtak. Nem szeretek a középpontban lenni, hogy sok ismerősöm van, de még is úgy alakul, hogy jól kijövök az emberekkel.


Más is van, aki hasonló típusú ember, mint én?

Olyan egyedül érzem magam ezzel, és úgy érzem nem vagyok "normális"...

Attól is félek, hogy egy kapcsolatban ez hátrány, hogy hozzám nem illik senki. :/

Tanácsok, vélemények?



2016. márc. 29. 19:44
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Jól esett! :)
2016. okt. 31. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!