Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom lehet a sok stressztől?

Mi bajom lehet a sok stressztől?

Figyelt kérdés
sajnos nagyon rossz időszakban vagyok, egyedül érzem magam, egyedül maradtam, mert aki a legfontosabb nekem, elvesztettem (nem szerelmi téma!) állandóan csak sírok, és fáj a lelkem, néha nem látok más kiutat. nem tudok már őszintén nevetni úgy érzem hogy már semmi se lesz jó. rengeteg stressz ér és a neheze még csak most jön, rettegek és fáj. lehet ebből a sok szomorúságból bármilyen következmény?
2016. ápr. 2. 19:25
 1/5 anonim válasza:

Sajnos ez a depresszió tünetei. Próbálj meg társaságot keresni, minél több pozitív dologgal foglalkozni. Járj el sportolni (futni). Nemcsak oldja a stresszt, de a mozgás jót tesz a testnek és a léleknek is. Ha így folytatódik, akkor előbb-utóbb el fogsz játszani az öngyilkosság gondolatával, és aki meg akar halni, az meg is fog. Ha tovább folytatódik a rossz szériád, ajánlom fordulj szakemberhez, nem szégyen segítséget kérni.

A sok stressznek fizikai kihatásai is lehetnek, állítják hogy a gyomorfekély kialakulásában is közrejátszhat. Ezt utóbb cáfolták az orvosok, de sosem lehet tudni...


Barátaid vannak? Szülőkkel nem tudod megbeszélni? Fontos hogy legyen lelki társad, támaszod.

2016. ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A stressz csak rosszat tehet sajnos. Mindenki más mennyiséget képes elviselni. De ne stresszelj a stressz hatásain, inkább tanulj meg lazítani, és szép sorban intézd el az összes nehéz ügyedet!
2016. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyre többet gondolok öngyilkosságra. vannak nehezebb napok, vannak könnyebbek. a könnyebbek mikor nem gondolok rá, de ugyanúgy szenvedek, viszont próbálok pozitívan gondolkodni, de nem tart sokáig. nincsenek barátaim, bár egy valakinek már beszéltem róla. de nem sokat segít, ugyanúgy érzek és ugyanúgy fáj
2016. ápr. 2. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, és merre laksz, de nincs ott szakember (pszichológus), akihez fordulhatnál?
2016. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is gyász közepette voltam mikor tanulnom kellett,iszonyú nrhéz volt megállnom hogy órán ne sírjak és nem értem rá semmire.Az anyám egy ideig úgyahogy elfogadta a "kitöréseimet",de utána már állandóan csak terelte a témát.Úgy gondolom ez rosszabb,hogy egy idő után nem igazán érdekli egy szeretett személy halála és inkább elsepti a gondot,minthogy beszéljen róla amikor még a gyerek nem igazán dolgozta fel.
2018. júl. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!