Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Sokszor azt hiszem,hogy valaki meg fog támadni és itt van a házamban. Egész nap szorongok emiatt,ha otthon vagyok. Korábban már támadtak meg csak máshogy. Viszont azóta sokszor előugrik egy csomó kép azzal kapcsolatban,néha összefolyik,hogy azok az emlékek,amik előjönnek a valóság vagy sem. Nehéz őket lelkileg és viselkedésben szétválasztani. Csináltak diagnosztikát,de elvileg semmi bajom sincs. Elképzelhető olyan,hogy nagyobb pszichés zavarom van és vizsgálatokat nem mutatták ki?
2016. ápr. 3. 00:22
 1/3 ankap1975 ***** válasza:

Senkinek sem működik az elméje tökéletesen, mindenkinek van valamennyi kognitív torzítása. Tudatosítsd magadban, hogy biztonságban vagy. Írd le, miért vagy biztonságban, mennyi a valószínűsége hogy megtámadnak?

Még ha meg is támadnának, akkor is tudnál ellene tenni.

2016. ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen diagnosztikát csináltak? Ez így a leírásból poszttraumás stressz szindrómának tűnik, de nyilván nem lehet ezt neten keresztül diagnosztizálni. Nagyon fontos lenne utánamenni, mert ha az, akkor mielőbb kezelni kéne.

Keress fel pszichiátert, és légy vele őszinte. Mondd el a korábbi támadást is, írd le pontosan a tüneteidet, mindet! Van segítség, de ahhoz pontosan tudnia kell az orvosnak, hogy mi a baj.

2016. ápr. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is erre gondoltam. MMPI és rorschach teszt készült. Elég nehéz őszintének lenni ezzel kapcsolatban, de biztosan megéri. Fogalmam sincs, hogy egyáltalán ilyet, hogyan tudnak kezelni, mert évek óta van.
2016. ápr. 3. 01:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!