Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kreatívabb, művészi emberekn...

A kreatívabb, művészi embereknél gyakrabban fordulnak elő mentális, pszichés problémák?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam, és szerintem igaz is, mivel én eléggé kreatív vagyok, szeretem a művészeteket is, és nem vagyok teljesen egyben fejben.

2016. ápr. 3. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:
teljesen rendben*
2016. ápr. 3. 14:58
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Igen, tekintve hogy szinte minden nagy költőnk deffektes.

De az is lehet hogy a sérultek mivel nem munkaképesek, igy jobban ráérnek filozofálgatni az èlet nagy dolgain, amit egy laikus benéz tehetségnek.

2016. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért egy remekmű megírásához, vagy egy gyönyörű festmény elkészítéséhez igenis kell tehetség!

És aki nem kiemelkedően ért hozzá, az nem teheti meg, hogy egész nap elvan ezekkel (vagy megteheti, csak akkor előbb-utóbb utcára kerül)

2016. ápr. 3. 15:16
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
A tehetség leginkabb csak akkor tehetseg ha mindrnfele korabbi tanulas, gyakorlas nem alapozta meg.
2016. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Feltehetjük úgy is a kérdést, hogy: a mentálisan beteg emberek gyakrabban alkotnak művészi dolgokat?


Szerintem igen.

2016. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy is szól az a mondás: A zsenit és az őrültet csak egy hajszál választja el!


Általában a magasabb intelligenciával bíró emberek könnyebben esnek mentális betegségek áldozatává!(!SAJNOS!)

2016. ápr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan művészembereket, akiknek egyáltalán nincs ilyen problémájuk.

Kicsit szét lehet vagdalni a kérdést. Van az aki művész, akár azáltal, hogy nem túl eredeti dolgokat hoz létre, de gyakorolja a szakmai dolgokat, és elég intelligens hozzá.

Honnantól nevezhető "kreatívnak"? Vagy kit nevezünk művésznek? Szerintem nem attól igazán művész, hogy szokatlan, fura dolgokat talál ki , hanem érdekli, foglalkozik vele, elsajátít hasznos technikákat.


Általánosítás helyett akár fellehet hozni egy képzeletbeli skálán, és ott felül-alul elhelyezhetőek a furcsább-pszichésebb és normálisabb művészek. Pl. a szürrealista/dadaista stb. művészeknél megkockáztatom, hogy lehet ilyen általánosításról beszélni.


De nem föltétlenül van összefüggés ezek között. Problémái mindenkinek vannak, legalábbis és sok embert ismerek, akinek semmi köze a művészethez, és bárkiről ellehet mondani, hogy nincs Teljesen egyben(talán nagyon kevés is a tökéletes ember), sőt ehhez képest, aki művészkedik ezekkel szemben, talán valamilyen "terápiát" is nyújt magának, kiadja magából a fáradt gőzt. Én is kreatív vagyok, vannak problémáim, épp úgy mint a nem-művész ismerőseimnek, pl. sok helyen a idegesség, szorongás jellemző, de van úgy, hogy annyira rátalálok a lelki békémre, hogy mindenki mellett kiegyensúlyozottnak érzem magam!


Mit értesz ez alatt, hogy nem vagy egyben fejben?

2016. ápr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Gyakrabban fordulnak elő, igen, mégpedig azért, mert kifejezett mentális betegség nem létezik, csak más gondolkodásmód.

A művészek általában máshogy látják a világot.


Nekem papír szerint bipoláris -, és borderline zavarom van.

Későn, 20 év fölött fedezték fel a tehetségem, de nagyon jól haladok: 3 különböző tanár mondta, hogy a "kezembe öntötték" az adott hangszert.

Sokkal gyorsabban haladok a tanulással, mint mások, pár hónap alatt beérek olyanokat, akik évek óta játszanak.

Dobon, gitáron, zongorán alkotok, de ha lenne időm gyakorolni, még többet is bevállalnék.

Általában cikáznak a gondolataim, gyorsan alkalmazkodok, hamar betanulom a szükséges mozdulatokat.

Rengeteg mindent jegyzek meg, de cserében szétszórt vagyok, sokszor előfordul, hogy beszéd közben olyan általános szavak nem jutnak eszembe, mint pl. a szék.

Az orvosom szerint egyszer fel fog robbanni a fejem :)

2016. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!