Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet nálam ez a sok...

Miért lehet nálam ez a sok féle fóbia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet hogy van egy csomó fóbiám.

1.félelem a virágoktól--> itt az a helyzet hogy irtózom a virágoktól, ám nem mindegyiktől. Különös rettegést vált ki bennem a kelyhes, bibés, tölcséres, vagy fekete közepű virágok látványa, nem merem megérinteni őket. Anya meg ezen nevet hogy félek tőle és olyan nekemdob egy ilyen virágot én meg visítva szaladok van hogy be is könnyezek.A rózsa viszont a kedvencem attól nem félek.

2. félelem a galamboktól--> egyszerűen undorodom tőlük, messziről kerülöm a parkokat vagy ilyesmi tereket ahol jelen vannak mert félek tőlük, ha a közelemben van ijedten szaladok onnan.

3. félelem a késektől--> nem merem megfogni a kések élét mert attól tartok megvágja a kezem. Bizonyis konyhai tevékenységeket sem végzek el mikor a kés éle kivétel nélkül érintkezik a bőrömmel(pl krumplivagdosás) ha anya vagy a barátoom ezt csinálja nézni sem bírom..

4. félelem a hányástól--> talán ez a legsúlyosabb mind közül, mert szó szerint minden napom abból áll hogy azon aggódom nehogy hányjak. Betegesen fertőtlenítem a kezem állandóan, nem szeretek olyan helyen lenni ahol tudom hogy elkaphatom(pl gyógyszertár vagy rendelő) ha valaki beteg körülöttem szinte menekülök onnan nehogy elkapjam. Este lefekvés előtt sokat veszek be gyógyszert ami az emésztésre szolgál nehogy rosszul legyek....

Valaki tud valami okosat hogy mégis mi válthatja ezt ki nálam? Voltam pszichológusnál már a hányósos miatt de nem segített..Valami ötlet hol kezeltessem magam? Egyébként egy életvidám lány vagyok vannak barátaim, barátom, egy szerető családom, szeretek bulizni stb is:)

18/L


2016. ápr. 3. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek vannak fóbiái...

Én (talán?) arachnofóbiá-s lehetek (a kis pókoktól nem ,de a nagyobb/kővérebb pókoktól már félek fiú létemre)!


Állítólag 1-2x szembe kell nézni a fóbiákkal és akkor elmúlnak! Én gondolkodtam már azon ,hogy megfogdosok 1-2 madárpókot aztán lesz ami lesz!

Lehet ,hogy ezek után már teljesen másként néznék a pókokra.


Egyébként meg a hányástól mindenki fél szerintem (Én összetudnám magam sírni ha hányingerem van ,aztán egyszer csak úgy jön... és már nevetek az egészen)!


"Betegesen fertőtlenítem a kezem állandóan..." Ez az amit NEM szabad! egy bizonyos réteget sértesz a bőrödön ilyenkor.

2016. ápr. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#firstworldproblems


Menj el orvoshoz.

2016. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak beszélgettetek a pszichológussal, ne csodálkozz. Megfelelő terápiával a fóbia könnyen, gyorsan gyógyítható.

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2016. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!