Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegek! Nektek mi segit...

Panikbetegek! Nektek mi segit lekuzdeni a rohamokat? Valaki valami jo modszert, esetleg legzesgyakorlatot? Hogyan relaxaljak?

Figyelt kérdés
3-4 eve kuszkodok a betegseggel. Volt egy jo 1,5 ev ami tunetmemtes volt, de most visszatert es sokkal rosszabb. Mindig a fulladastol felek, elkezd szorulni a torkom, mintha fojtogatna, minden este elojon es minden este egyre rosszabb!!!! Mar sotetedesnel elkezdi. Tegnap anyira eros volt hogy orvost akartam hivni. Mar nem birok igy elni, de nem akarok gyogyszereket tomni magamba. :(

2016. márc. 27. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

A pánikbetegséget kiváltó okot kell feldolgozni, ezt pedig mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.) lehet hatékonyan.


https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2016. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha gyógyszert szednél, már évek óta tünetmentes lennél.

De mindenkinek joga van szenvedni, biztos sokkal jobb, mint az a néhány, ennél enyhébb mellékhatás, ami ráadásul nem is biztos, hogy előjön.

2016. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azert nem szeretnek gyogyszereket szedni mert felek hogy nem tudok leallni vele! Csaladot szeretnek alapitani de ilyen allapotban nem tudok, es nem akarom majd a magzatomat sem ezzel karositani hogy bogyokat szedek. Koszonom az elso valaszolonak!
2016. márc. 27. 20:43
 4/8 anonim ***** válasza:

A phszihóterápiához sok pénz kell

És nem biztos hogy beválik.

A gyógyszerek tuti segítenek.


Pl: reggel este 0.5 xanax tuti segít.

Szeded kb 2 hétig és utána hosszú időr jól leszel.

Kivéve ha nagyon nagy a gáz körülőted.


Menj el a dokihoz és írass szorongás oldót.

De ne szedd addig amíg a doki mondja mert akkor függő leszel és kikészít a gyógyszer.

Tapasztalat útján kell kikisérletezned hogy mennyi gyógyszer és mennyi ideig kell neked

Én a 2 hét xanaxot javaslom

Aztán néha 1 kell csak és jól leszel.

2016. márc. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso, ezt megprobalom! A xanax a leggyengebb nyugtato? Mert nem akarok tul eroset, illetve Eloszor gyenget szeretnek es ha nem valik be csak akkor valtok erosebbre ha szukseges. Azert vonakodom ennyire mert nem rajongom ertuk. Soha nem szedek gyogyszert, csak ha nagyon durva fogfajasom van.
2016. márc. 28. 23:25
 6/8 anonim ***** válasza:

A xanax szorongásoldó.


Ha nem szedsz belőle sokat akkor csak azt fogod érezni hogy nem szorongasz, magabiztos leszel ha társaságba mész, nem agyalsz a gondokon.

Érdemes 0.25mg ossal kezdeni reggel este

Lehet hogy a napi 0.5 is segít.

De napi 1 mg (2X0.5)is még kis adagnak számít

A függők akik már évek óta szedik napi 5mg ot lazán bekapkodnak, de az már hüleség szerintem, mert akkor el jut odáig hogy már nem tud nélküle élni.

Nem szabad hosszútávon szedni ezeket.

Max extrén dúrva állapotban, de szerintem akkor a doki nem is ezt írja ki hanem valami komolyabbat.

2016. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, iratni fogok! Meg annyit kerdeznek, ha erzem a javulast akkor ezt a kis adagot el tudom majd hagyni konmyeden?
2016. ápr. 1. 08:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!


Én pont ilyen tünettel küzdöttem / ök ...mondjuk nekem már sokat gyengült...

Kb 2 hónapja rám jött és monden este iszonyat félelem jött rám, borzalmasan féltem z estétől, szorongtam ...egyszerűen pokol volt minden napom, percem...és már napközben is szorongtam mert tudtam eljön az este....a fürdőnkben nincs ablak, így minden wc-re menéskor is szorongtam mert azt éreztem este van .....


Én is elmentem pszichiáterhez és kaptam antidepit meg nyugtatót, de nem éltem vele mert nem tudok gyógyszert szedni....tudtam kénytelen vagyok lerendezni magammal.....elég jó uton haladok....


amúgy én ajánlom Neked a sedatif pc-t mert nekem sztem sokat javított a gombócérzetem.....egyfolytában azt érztem vasököl !!!!! szorítja a torkom...elkezdtem szedni és enyhült ez az érzet...volt h kevesebbszer jött elő és egyre egyre ritkábban jelentkezik......


ha beszélni szeretnél velem nyugodtam írj....


Üdv: egy sorstárs aki tudja milyen rettegésben élni...

2016. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!