Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam furcsán?

Miért érzem magam furcsán?

Figyelt kérdés
Olyan érzés mintha álomba mennék, pedig a valóságba vagyok, és olyan gyengének, erőtlennek érzem magam, fáradalmas a léptek stb..
2016. ápr. 4. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a múltkor úgy olvastam, hogy a stressz, szorongás miatt van.
2016. ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
:( nagyon rosszul érzem magam.
2016. ápr. 4. 19:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, mintha álomba lennél, az szerintem súlyosabb tünet, minthogy pusztán szorongás legyen. De nem szeretnélek megijeszteni. Remélem nincs igazam.

Bővebben le tudod írni a tüneteidet? Van még más tüneted is?

Jobbulást.

2016. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igazából ez nem most kezdődött, egészen visszanyúl ez úgy kb. 7 osztályra ott voltam nagyon stresszes, belelovaltam magam abba hogy jól kell teljesítsek az iskolába, akkor volt is egy olyan tünetem hogy szúrt már a szívem is. Látomásaim nincsenek, se hangulatváltozásom se semmi, csak egyszerűen kellemetlenül érzem magam társaságba, régen nem ment a feloldódás, ma már ez valamivel könnyebb, beszélgetek és nem félek attól se ha megbotlik a nyelvem, de valahogy nálam a figyelem nem az igazi, szal ha pl. valaki nagyon halkan beszél, vagy távolról beszél, elég akár egy kis hang és nem tudok odafigyelni. Ami eltudja rontani a kedvem, hogy olyan lettem ha pl valami bajt keresek magamon akkor mindjárt kutakodok az interneten, de ezt már mániából és a végén szörnyű dolgokba megyek bele és ilyenkor arra gondolok, hogy mi van ha tényleg ez van velem és ez gyógyítható?/gyógyíthatalan, unalmasan élem le az életem x dolog miatt. A helyzet az hogy lehet a szorongásra visszavezethető az hogy befele fordultam, írtam hogy a szorongás bár javult egy bizonyos küszöbig, de egy jó ideje nem érzem a régi idők illatát.
2016. ápr. 4. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor azért érzed magad furcsán, mert furcsa vagy.
2016. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as válaszoló..mire utalhat még ez az álomszerű érzés? Én kíváncsi vagyok.
2016. ápr. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.Akkor valószínűleg tényleg a stressz okozza. Örülök, hogy nincs komolyabb bajod.

Azért írtam, hogy komolyabb lehet, mert nekem is olyan érzésem volt egy időben, mintha álmodnék, bár tudtam, hogy az a valóság, mégis álomszerű érzés volt. Nagyon szenvedtem, és végül orvoshoz is mentem, aki azt mondta, hogy derealizációm van. Azt mondta az orvos, hogy pszichotikus állapotban vagyok, azért van derealizációm. Nekem is a stressz okozta, mindig rossz gondolataim voltak, és ahogy neked is, én is mindig azt hittem, hogy van valami bajom. Egészen addig, míg aztán tényleg beteg lettem. Szóval jó szándékból írom, hogy fordulj szakemberhez, mert bár egyelőre nincsenek olyan komoly tüneteid, de ez rosszabb is lehet.

2016. ápr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ne szívj annyit
2016. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!