Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van akinek segített a pszichiá...

Van akinek segített a pszichiáter? Mi történik egy ilyen beszélgetés alkalmával (állami intézményben)?

Figyelt kérdés

Mára lett volna időpontom pszichiáterhez,de félre értettem,hogy hányra ás így már lekéstem róla,nem tudott fogadni. Érdekes,mert egyébként is majdnem meggondoltam magam és már el akartam menni... Eléggé tartok ettől a beszélgetéstől.

Azt hiszem,depressziós vagyok. Vajon segíthet ezen a pszichiáter,nem gyógyszerekkel? Tudom,hogy van olyan betegség,aminél muszáj,de szerintem,nálam lelki eredetű a dolog,és a gyógyszerek nem fognak rajta segíteni,csak elnyomni,maximum.

Előre is köszönöm,ha valaki ír!


2016. ápr. 6. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, beszélgetéssel is sokat tud segíteni, kipróbálni mindenképpen érdemes, aztán vagy bejön, vagy nem. A pszichiáterek egyébként sokszor mindenkinek aki beesik hozzájuk gyógyszert írnak fel, szóval érdemes átgondolni, hogy akarsz-e ilyesmit szedni ha nincs komolyabb baj. Esetleg pszichológust keresni, mert ő nem írhat fel gyógyszert, csak beszélget.
2016. ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen... én is ezen gondolkodom. Olvasok itt is sok mindent,és ebbe tényleg nem szeretnék belekerülni,mármint a "gyógyszer körforgásába".

Néha azt érzem,hogy mintha már kezdeném magam megoldani a gondjaimat,szóval magamat gyógyítom és nincs is szükségem szakemberre. De néha meg mégis kíváncsi lennék,hogy mit mondana rólam egy orvos,van-e valamilyen komolyabb bajom. Csak most is,amíg ott várakoztam,néha attól féltem,hogy elsírom majd magamat előtte és én még nem igazán sírtam idegenek előtt.. Tudom,hogy ő durvábbakat is látott már,de akkor is.

Egyébként,találkoztam vele,mert kijött,hogy megmondja,már nem tud fogadni. Annyit kérdezett csak,hogy mi a panasz,mondtam,hogy depresszió, kérdezte,hogy öngyilkossági gondolataim vannak-e ,azt mondtam,nincsenek,de ez nem teljesen igaz,mert néha a semmiből eszembe jutnak ,de valahogy úgy érzem,hogy mégsem lennék rá képes sosem. Meg még azt azt kérdezte,hogy járok-e suliba ,vagy dolgozni,gondolom,azért,hogy lássa,mennyire vagyok szét csúszva .

Bocsi,hogy ilyen hosszan írtam le,köszönöm,hogy írtál!

2016. ápr. 6. 18:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed nem kell segítség akkor nem kell menni, bár ennek némileg ellentmond, hogy úgy érzed elsírnád magad a pszichiáter előtt. Na abban biztos lehetsz, hogy ő napi szinten lát ilyet. De a te lelkiállapotodról is sokat elmond. Ha nincs nagy gond, akkor szerintem felesleges menni.
2016. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pszichiátertől ne várjál nagy beszélgetéseket. Ő biokémiai oldalról közelít és gyógyszerrel kezel. Ha ezt nem akarod, akkor pszichológus. (Nyilván sok esetben nem választás kérdése a kettő, sőt sokszor párhuzamosan kell.) Csak egy a fontos: A kuruzslókat kerüld el.
2016. ápr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A pszichiáter is beszélget, sőt, egyáltalán nem csak gyógyszerfelírásból áll a munkaköre, bár tb alapon valóban csak azt csinálják, pénzért terápiát is szívesen tartanak.
2016. ápr. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. ápr. 6. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a pszichiáter nem beszélget. Csak pont annyit, ami a diagnózis felállításához kell.

Nem tarthat terápiát! Csak akkor, ha a pszichiátria szakvizsga után a p.terepauta szakvizsgát is megszerezte, ami újabb 4 év! Talán 10-20%-uknak van ez meg.

2016. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pszichiáter személyétől sok függ, van aki felszínes, berögzött módszereivel dolgozik, és van aki nyitott rugalmas személyiség, van akinek nem nagyon van empátiája van akinek hatalmas van.


Sok esetben csak árt, ha elkezdenek gyógyszerezni, de van amikor jó, hogy adnak.


Ilyen kérdésekre, nem lehet egyértelmű választ adni, sokmindentől függ az eredmény.

2016. ápr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!