Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin leszokás / elvonási...

Frontin leszokás / elvonási tünetek. Kinél hogy volt?

Figyelt kérdés

Pánikbetegség és erős szorongás miatt szedtem /szedem kb 10 honapja. (Elotte is volt hogy szedtem mar, de evekkel ezelott). Legnagyobb adagom egy nap max. 0.5 volt, de inkább csak 0.25. viszont sajnos rendszeresen. Mostanába próbálom magam leszoktatni kicsit, csak akkor veszem be, ha nagyon erősen be vagyok feszülve. Akkor is csak 0.25- öst. Most úgy nézek ki, hogy 2-3 naponta veszek be egyet kb. Viszont olyan ideges, feszült, görcsös, nyugtalan vagyok, hogy sokszor nem tudom eldönteni, hogy az alap bajomat érzem, vagy a frontin elvonási tünetei is közrejátszanak. Éjjel is gyakran ébredek idegesen és ilyen belső remegést érzek. Szeretném megtudni, hogy másoknak mik a tapasztalataik? nem bánnám, ha nem okoskodó laikusok írnának, hogy ez méreg (én is tudom), akiknek személyes tapasztalatuk nincs a frontinnal és/ vagy más nyugtatókkal. Antidepresszáns pártiaknak meg mondom előre, hogy szedtem cipralexet 3 hónapig, de sokkal rosszabb, volt mint nélküle, azt hittem megőrülök, így nem volt kedvem tovább kisérletezni más gyógyszerekkel. Pszichoterapeutára egyenlőre nincs pénzem, de ha lesz, mindenképp keresek egyet. 

Szóval ki milyen elvonási tüneteket tapasztalt és meddig? ugye le lehet róla jönni?


2016. ápr. 7. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
69%
Szia, amit Te szedsz az szinte semmi. Ennek az elvonási tüneteibe nem fogsz "belepusztulni". Inkább pszichésen viselhet meg. A másik, hogy ha csak 10 hónapja szeded, és valóban pánikbetegségről van szó, az még nagyon az eleje. Persze, a benzo-k szörnyű károsak hosszú távon, de itt még nem olyan mennyiségeknél tartunk, és jelenleg az esetlenes visszaesésed sokkal nagyobb veszély, mint a gyógyszer káros mellékhatásai. Amúgy a 0,25-ös eleve kettétörhető, sőt a felet is ketté lehet törni. Ha csökkenteni akarsz, ne időszakokat hagyj ki, hanem inkább törögess. De - és most jön a kötelező szöveg - beszéld meg a dokiddal az egészet!
2016. ápr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző 3 hónapban én is nyugtatóztam.

Hát amiket tapasztaltam, egyszer jól éreztem magam, egyszer rosszul. Reggelente remegtem tőle, de nem tudom, hogy azért-e mert bevettem, vagy mert elvonási tünet volt. Na meg pár érzékcsalódásom is lett tőle, nehéz koncentrációval. A memóriám meg a szedése alatt totál kár volt. Szám az mindig ki volt száradva, a nemi vágyam meg erősen lecsökkent... Szerintem rosszabb ezekkel a cuccokkal, mint nélkülük.

Most váltottam homeopátiára, macskagyökér, schüssler-sók. Lényegesen érezhető a különbség, 4 nap után. ( nem hittem benne előtte )

2016. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni elhagyni.

Én is kb ezt az adagot szedtem 1-2 évig, épp annyit, hogy már elviselhető legyen az állapotom, de összességében szorongtam, pláne a bevétel előtti órákban.

Sokfajta antidepresszáns van, megértem, hogy nyűgös kísérletezni velük, de nincs más megoldás. Nekem elsőre bejött.

2016. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!