Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anafranil (25mg) szét szabad...

Anafranil (25mg) szét szabad vágni?

Figyelt kérdés
25 ös Anafranilt írt fel az orvos. Az ugye egy kör alakú drazsé, egy bevonattal. Régebben szedtem ilyet és nagyon rosszul voltam tőle az első pár napban. Ezért szeretném kettévágni, hogy kisebb adaggal kezdjek. Szabad? Mert nincs rajta vágásnyom sem. Mi legyen?

2016. ápr. 7. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jutott eszedbe megemlíteni ezt az apróságot az orvosnak, amikor felírta, te okos kérdező? Mert van belőle 10mg-os is, kaphattál volna olyat.


Bevont tablettát nem szabad félbetörni, mert nem dekorációnak van ott az a bevonat, hanem okkal, szabályozza a hatóanyag kioldódásának a sebességét.

2016. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ott van a tájékoztatóban:


"A nyújtott hatású (retard) tablettát egészben, sok folyadékkal kell lenyelni. A retard tablettát félbe lehet törni, de nem szabad szétrágni."

2016. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elsőnek írom, hogy nem vagyok gyagyás. Tudom amiket írtál, de mivel ember vagyok hibázok.
2016. ápr. 8. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!