Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdekelne olyan ember tapaszta...

Érdekelne olyan ember tapasztalata, akinek paranoid személyiség zavar miatt kezelték a hozzátartozóját?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlik ez a kezelés? Mennyire volt eredményes, mennyi ideig tartott? Muszáj orvost találnom, az a rögeszméje, hogy meglopták, fel akarja jelenteni a szomszédot, rém kinos a helyzet.
2016. ápr. 9. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne hagyd hogy átverjenek!A paranoid betegségek gyógyíthatatlanok.Van a családomban paranoid skizofrén.Ez a betegség is egy "kezelés" eredménye.De ez a kisebb probléma,mert a "kezelés"-nek nagyon durva idegrendszeri elváltozások és fizikai leépülés lett a végeredménye.Pedig csak egy depresszióval indult az egész.A pszichiátria úgy működik,hogy találomra beadnak gyógyszereket a betegnek és vagy meggyógyul,vagy egy sokkal rosszabb állapotba kerül.Nem érdemes kockáztatni.Totál laikusként úgy gondolom,hogy a mentális betegség a személyiség része.Nem olyan dolog,amit gyógyítani lehet.Tüneti kezelés lehetséges nyugtatóval.
2016. ápr. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
90 éves. Hetek óta tart nála, az őrület határán vagyok. Nem akarok antidepresszánst , terápiás kezelésre gondoltam, de én is félek orvost hivni. Milyen nyugtató lenne alkalmas tüneti kezelésre?
2016. ápr. 10. 02:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem paranoid személyiségzavar, hanem időskori demencia, aminek tipikus velejárója a paranoid képzelgés is. Azért sem személyiségzavar, mert rohamokban jön, a betegnek vannak tiszta pillanatai, de sajnos egyre kevesebb. Ez szervi eredetű, és nem tudok róla, hogy lenne rá bármilyen gyógymód... egyre rosszabb lesz sajnos. Viszont az időskori demenciában szenvedő beteget nem lehet magára hagyni, mert ön- és közveszélyes is lehet.
2016. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!