Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Genetikailag öröklődik, ha...

Genetikailag öröklődik, ha valaki szociális fóbiás, pánikbeteg, identitás zavaros és paranoid személyiség zavaros? Vagy ez nevelési hiba?

Figyelt kérdés
A gyerekem apja ilyen beteg és tudni szeretném hogy a kicsikém örökölheti -e.
2010. okt. 8. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem öröklődik.
2010. okt. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
pánikbetegségre való hajlam öröklődhet.
2010. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetséges, de inkább szakembertől kellene megkérdezned.
2010. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

A személyiség részben genetikailag meghatározott, részben pedig a környezeti hatások függvényban alakul. Az, hogy melyik hány %-ban kap szerepet, nem lehet előre megmondani. Véleményem szerint a genetika az, ami erősebb valamivel. Én azt javaslom, vedd fel a kapcsolatot szakemberrel, pl. nevelési tanácsadó.


26/N

2010. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajlam öröklődhet,de meghatározóbb a környezet és a nevelés.

Pl.ha az apjával együtt él,ezt a mintát látja stb.,akkor nagyobb a valószínűsége,hogy ő is ilyen lesz.

2010. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább nevelés kérdése.
2010. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
a hajlam öröklődik.
2010. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló szépen leírta, hogy a hajlam öröklődhet, s igazából szerintem mindenkinem van ezekre a dolgokra hajlama...mert egy fóbia, identitászavar és paranoid személyiségzavar egyetlen érzelmi állapot felfokozott változata...a félelemé...ha pedig egy gyermek felé a szeretet, tisztelet van sugározva, a megértés, akkor benne nem jut érvényre ez a hajlam. ha például egy jó(nyugodt, higgadt) családból származó embernek gyereke születik, és megfélemlítve neveli direkt módon(ami tudom, hogy szemétség, csak a példa kedvéért), akkor a gyermekben felerősödik a negatívum. igazából az emberek egymásra hatnak folyamatosan viselkedésükkel, én azt tanácsolom légy mindig jó a gyermekeddel. és ha erős a te szereteted, akkor a környezete sem térítheti el. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
öröklődhet. tapasztalat.
2010. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy egyesek hajlamosabbak dolgokra, de általában nagyrészt megoldható lelkileg is. a probléma inkább az szokott lenni, hogy a stresszforrás nem megszüntethető. ezért érzik állandóan sarokbaszorítva magukat a depressziósok, pánikbetegek
2012. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!