Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az érzelmi evésnek mik lehetne...

Az érzelmi evésnek mik lehetnek az okai, és hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Igazából olyan ez, mint valami ördögi kör. Azért eszem sokat, mert szomorú és magányos vagyok, unatkozom, aztán azért vagyok szomorú és rosszkedvű, mert sokat eszem...

Kb. 1,5 éve tart ez az állapot, fel is szedtem emiatt vagy 10 kilót, amitől szeretnék megszabadulni, de az a baj, hogy előbb lelkileg kéne rendbe tenni magamat, mert addig úgy sem fog menni. :S


Szerintetek mi okozhatja ezt?


N


2016. ápr. 10. 00:28
 1/6 anonim válasza:
Korod?
2016. ápr. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20. Miért fontos ez?
2016. ápr. 10. 00:34
 3/6 Blade Bone ***** válasza:

Leírtad az okát. :) Most mondd el azt, hogy miért vagy szomorú és magányos?

Egyébként nem értek egyet veled, sokszor vagyok én is szomorú, dee pl hallgatok zenét és edzek, jobb lesz a közérzetem. Miért? Mert ha látod magadon, hogy egyre jobb passzban vagy külsőleg, az kihat a belsődre is.

2016. ápr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami segíthet:

Zene

Hobbi

No szabadidő

Társaság

Új dolgok felfedezése

2016. ápr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha szomoru/ ideges vagyok, akkor erosebbeket utok edzesen meg jobb idot futok sprintben. Szoval talalj vmi sportot magadnak.

N

2016. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress fel egy tanácsadó szakpszichológust, beszélgessetek egy kicsit, az segít abban, hogy lelkileg rendbetedd magad.
2016. ápr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!