Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns, aki szed...

Antidepresszáns, aki szed vagy szedett tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Szorongásos depressziót állapítottak meg nálam. 2 napja szedek escitalopramot. Lehetséges, hogy felerősìti az összes szorongásos tünetemet? Pl. Derealizációt, hőhullámok,kogyagosság, rossz közérzet stb?

Ez normális vagy hagyjam abba a szedését?

Gyógyszerelleneseknek előre üzenem mindennel próbálkoztam már, hogy jobban legyek de eddig bírtam.

Válaszokat köszönöm.


2016. ápr. 11. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Én szedek antidepresszánst, sertralint. Nekem is volt derealizációm, és ezen is segített a hangulatjavító. Persze elsősorban nem derealizációra kaptam.

Egyébként elképzelhető, hogy egy pszichiátriai gyógyszernek szorongás is lehet a mellékhatása. Az, hogy ilyen tüneteket vált ki nálad, egyáltalán nem normális, szólj az orvosodnak. Én gyógyszerellenes vagyok, de tudom milyen a szorongás és a derealizáció, úgyhogy tudom, hogy van olyan állapot, mikor elkerülhetetlen a gyógyszer. Ha elmondod a kezelődnek a mellékhatásokat, valószínűleg egy másik antidepresszánst fog fölírni. Velem is volt olyan, hogy egy szorongásoldó mellékhatást okozott, (pánikremegést) és másikat kaptam helyette, miután szóltam.

2016. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
olvasd el a betegtájékoztatót. én is elolvastam, neked se fog fájni.
2016. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Remélem, gyógyszerhez csak azután folyamodtál, miután a pszichoterápia már nem segített...
2016. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is normális az első 8-10 napban.
2016. ápr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Teljesen természetes, ha gondolod írj és privátban bővebben megírom.
2016. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, beszéltem a dokimmal és mondta, hogy az alap tüneteket felerősítheti az első időszakban. Ki kell bírni utána jobb lesz. Kb fél évig kell majd szednem mellette pszichoterápia.
2016. ápr. 14. 09:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló. 10 évvel ezelőtt már kijöttem ebből a szorongásos pánikos nyavajàból Öngyógyítással. Most két kisgyerek mellett nem tehetem meg, hogy fetrengjek a rosszullétek miatt. Gyógyszer és pszichoterápia. Mellette agykontroll, jóga. Mindig gyógyszerellenes voltam de most muszáj.. amolyan tűzoltás..tudom, hogy csak elnyomja a tüneteket de van az a pont amikor nincs választás.
2016. ápr. 14. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Eltelt egy kis idő, mióta írtál. Azóta változott a helyzet?

2016. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!