Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves lány vagyok és mostaná...

16 éves lány vagyok és mostanában észreveszem, hogy valami nincs rendben velem. Valaki el tudna látni pár tanáccsal?

Figyelt kérdés
Egész életemben nehéz családi életem volt, édesapámat sosem érdekelte mi van velem, néha kaptam 1-2 fülest, nem papíron, de valószínűleg depressziós.Édesanyámnak sosem voltam elég jó, bármit tettem, mindig aztmondta, ennél több kell. Általában megkapom a "tönkreteszed az életem" mondatot is. Sok barátom van, nagyon szeretem őket, de valamiért néha elgondolkodok, hogy nem tartozok közéjük. Itthon nagyon rosszul érzem magam, mindig veszekedés van, rosszabb esetben verekedés is. Vannak hétvégék, amikor szívunk is, (tudom, a drog rossz, nem szabadna) de nem tudom jól érezni magam, mindenki nevet én pedig csak gondolkodok, hogy nemsokára haza kell mennem. Hasi problémáim is voltak, kiskorom óta rendszeresen fájdalmaim voltak, mindenféle kivizsgáláson voltam de nem mutattak semmit. Mostanában gyomor idegen van mindig, olyan érzés mint amikor kihívnak felelni, és megfájdul a hasad. Nem tudom mit tegyek, nem akarok pszichológushoz menni, ha itthon megtudnák kiröhögnének.

2016. ápr. 11. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig iskolában (iskoládnak) kell lennie pszichológusnak, keresd fel bátran. Nem is kell a szüleidnek erről tudnia. Amúgy ne tőlünk, hanem szakértőtől kérj tanácsot, a pszichológus erre van!
2016. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sajnallak.... tanarodtol vagy jo baratnod szuleitol kerj segitseget szerintem,es biztosan a stressztol vannak fajdalmaid..es sajnos az nem is marad abba amig a stressz er teged.. :(
2016. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudnék elmenni, mert józan ésszel egyszerűen nem vagyok képes beszélni erről valakinek. Mindig is arra tanitottak, hogy ezt titkoljam. Sírnom sem szabadott. Azóta sem sírtam, maximum 1 könnycsepp kihullott a szememből. Csak félek, hogy ez túl nagy hatással lesz a jövőmre, már így is sok mindenben akadályoz, ezért próbáltam megoldást keresni, amit magamba, segítség nélkül megtehetek.

Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 11. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Gyakorold, pszihologus elott a barataiddal beszelj errol, ha az megy mehetsz "agydokihoz" nem azert mert nem vagy normalis nyugi! Segiteni fog ne szegyeld, es ha fontos a jovod tegyel erte egy nagy lepest, nemfogod megbanni, legyozod a felelmed. Meg azis jobb mintha tovabb orlodnel semmit sem tennel es tenyleg bekovetkezne amitol felsz. Es ha nem teszel semmit beis fog. HATASSAL LESZ A JOVODRE! Talan meg a parkapcsolataidtais.. mivel ottis tudni kell megbeszelni az erzeseid.es a gondjaid. Sok sikert. SZIA!:)
2016. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia.16/F vagyok,és ugyan ez van velem is.Pontosan ugyan ez,amit leírtál!Amit tudok tanácsolni,hogy keress valami elfoglaltságot,amiben levezetheted a dühöd/szomorúságod/érzéseid.Nálam ez a zene.Biztos hogy téged is érdekel valami.
2016. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!