Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van bűntudatom bulizás...

Miért van bűntudatom bulizás után?

Figyelt kérdés
KB két de inkább háromhavonta megyek el, általában bárok vagy kocsmában ülünk be, nem iszok sokat, nem is birok, jó kedvem lesz, nevetek mindenen de emlékszem mindenre szóval részeg még sose voltam. Nem pasizom, attól rosszul érzem magam ha valakivel beszélgetni kell és magamról személyes dolgokat kiadni. Sokan nyomulnak pedig, idősebbek is nem csak korombeliek ez is zavar. De közben meg vágyom időnként a kimozdulásra, a bulizásra. Pedig tudom nincs semmi rossz ebben, főleg hogy már felnőtt vagyok, még is mindentől lelkiismeret furdalásom lesz, ilyenkor legszivesebben vissza forditanám az egészet. 23l
2016. ápr. 17. 19:21
 1/8 A kérdező kommentje:
És ez nem csak a bulizásra igaz, minden egyéb téren is így van. :(
2016. ápr. 17. 19:24
 2/8 anonim ***** válasza:
Így olvasva, csak arra tudok gondolni, hogy esetleg utána belátod, hogy értelmetlen volt az egész és tartalmasabb szórakozás kellett volna.
2016. ápr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok 1-2 éve kb., szintén 23/L. Pontosan így érzek mindig. Engem az bosszant, hogy annyi emberrel beszélgetnem meg érintkeznem kell, hiába, hogy amúgy én is vágyom a társaságra. Plusz az ilyen szórakozásra már egy forintot sem szeretek költeni. Ha sokáig elvagyunk ott, akkor az is zavar, hogy egy fél napot eltöltöttünk kocsmában, mikor értelmesebben is lehetett volna.

Ez valami olyasmi, mint az éjszakai csokievés. Nagyon kívánjuk, nagy bajt végülis nem is okoz, de azért mégsem kéne, és baromi bűntudatunk lesz utána.

2016. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De én mindig is ilyen voltam. Tehát sose tudtam büntudat nélkül bulizni, inni, vásárolni, pénzt költeni, vagy akár attól ami aznap történt velem, vagy amit mondtam valakinek.
2016. ápr. 17. 20:22
 5/8 anonim válasza:
Lehet jobban tennéd, ha inkább kis házi összejövetelekre mennél el a barátaiddal, persze ahol csak ők vannak. Akkor talán nem éreznéd úgy, hogy elpazaroltad az időt, mert nem úgy gondolsz rá, hogy beültél egy "koszos" kocsmába vagy bárba.
2016. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
űegész pontosan mit érzel? Konkrétan mi miatt van bűntudatod? Bulizás közben minden klappol, csak utána jön a bűntudat? (MEsélnél még erről kicsit?)
2016. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Változó. Van olyan hogy buli közben, vagy már készülődéskor elmegy a kedvem, de utána biztos. Rossz érzés, büntudat, mint ha óriási hülyeség, bünt követtem volna el.
2016. ápr. 27. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Tehát úgy érzed, hogy valami rosszat teszel? Miért? Miből áll a bulizás (bár ahogy írtad nem abból, hgoy leiszod magad a sárga földig). Milyen családban nevelkedtél, szigorúak (/voltak) a szüleid, esetleg vallásosak? Dolgozol vagy tanulsz? Esetleg amiatt rossz érzés, hogy "értelmesebb" dolgoktól rabolod el az időd, vagy magad miatt van lelkiismeret furdalásod, mert nem úgy viselkedsz, ahogy szeretnél/elvárod magadtól?
2016. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!