Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni az...

Hogyan tudnám legyőzni az extrém tériszonyomat?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem:


1) Durván: felmászni egyedül valami nagyon magas helyre

2) Lassan: apránként szoktatod magad hozzá (kezdd olyan videókkal, ahol pl. oroszok másznak fel valamilyen toronyra). :D

3) Elfogadod, és nem teszel ellene semmit. A magas helyeket ki lehet kerülni

2016. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. A tériszony beléd van kódolva. Vigyázz magadra. Nem tudom, hogy mit jelent az "extrém" az esetedben. Nekem is tériszonyom van, elkerülöm az olyan helyeket, ahol bejelentkezik. Nálam egy furcsa egésztestes remegés áll be, megállíthatatlan, akaratlagosan nem befolyásolható. Kilátókban szokott jelentkezni illetve magasemeletes körfolyosókon. Nem birnék olyan házban az ötödiken lakni, ahol körfolyosó van. De nem jelentkezik például a libegőn, a lanovkákon, ezeket imádom, és sose okozott tériszonyt. Szóval fura egy dolog ez, te tudod, hogy nálad mi hozza ki. Azt nem kell csinálni és kész.
2016. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy egy emeletnél jelentkezik már a bénulásos félelem.
2016. ápr. 19. 22:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a 2. es válaszoló írja nincs nagyon megoldás rá, nagyon egyénfüggő. Én még egy általános iskolai kiránduláson tapasztaltam meg, hogy tériszonyom van. Az egri minaretbe mentünk, ami kb 40 méter magas és csigalépcsőkön kell felmenni a tetejére. A fölfele vezető úton szabályosan rettegtem, négykézláb másztam, középre tekintve meg azt éreztem, hogy simán le lehet esni a lépcsők közötti lyukba. Teljesen kikészültem mire visszaértünk az aljára. Ugyanezen a kiránduláson egy magas dombon pánikoltam be, egyszerűen ledermedtem és a barátaim segítettek lejutni.
2016. ápr. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs tériszonyom, de az egri minaret erkélyén a térdig érő korlátnál én is pánikoltam, amikor tülekedtek az emberek, én meg két 8-10 éves gyerekkel voltam fenn. Soha többé azt az érzést!
2016. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!