Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van itt ilyen sok...

Miért van itt ilyen sok "pszichopata lennék? "jellegű kérdés?

Figyelt kérdés
Egy éve "diagnosztizált"antiszociális szemelyisegzavarom van.Valamelyik nap csak úgy unalomból feljottem ide ,és beutottem a pszichopata szót.Végig néztem szinte az ezzel kapcsolatos összes kérdést, és elég poénosnak találtam.De talán ennek nem is kellene annak lennie szamomra, mert azt mindig is tudtam, hogy rajtam kívül mindenki idióta, de, hogy ilyen szinten. :D Az ,azért mégis túlzás.Szerintem nem is tudják még a fogalmát sem, annak, hogy pszichopata.Nem értem, hogy miért akarnak ilyenek lenni.Mert erről van szó, ugyanis senki sem az, aki ide irosgat.Ez nem olyasmi, amit magán felismer az ember.Egy éve van róla papírom, de egyszerűen nem látok hibát magamban, azóta se.Nemhogy beteg lennék. :D Beteg az,aki szenved valamitől.Szinte látszik, hogy egy egy tulajdonságot magukra akarnak erőltetni.Még ésszerű példát sem tudnak felhozni semmire sem.Csak "manipulalom" az embereket stb.Azt éppenséggel honnan tudhatja, hogy amit tesz, vagy cselekszik azzal manipulál.Én nem tudtam,most sem úgy elem meg.A másik kedvencem az, hogy gyilkosoknak gondolnak minket.Az tény, hogy a sorozatgyilkosok között akadnak pszichopaták, de nem mindegyikük az.Ahogy az sem feltétel, hogy ha valaki pszichopata akkor egyben gyilkos is.De mindegyik leírásban találtam erre utalást, szinte kivétel nélkül.Mondjuk ebben talán a média is hibás.Degradálnak minket, pedig mi is emberek vagyunk, csak tökéletesebb, mint az átlag.Nem tehetünk róla.

2016. ápr. 19. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Unatkozó tinédzserek (többnyire lányok) akik megnéztek egy rész Dextert vagy valami hasonló sorozatot, aztán tudat alatt ők is olyanok akarnak lenni, mert mennyire menő. Ezért írják ki a kérdéseket.
2016. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Ennek szerintem 2 oka is lehet.


1. Érzik magukon, hogy valami nem oké, de nem tudják meghatározni, hogy mi is az pontosan. Ezért próbálnak keresni egy nevet, definíciót, ami támpontot adhat nekik.


2. Egyszerű "divat". Magyar fülnek a szociopata, vagy pszichopata szavak nem hangzanak durvának. Inkább érdekesnek. Fiatal korban szinte mindenki "egyéniség" akar lenni. Ha XY-ra rámondanák iskolában, hogy szocio/pszichopata, akkor ő lenne a nagy egyéniség. Mindenki őt bámulná, róla beszélne. Lényegében menőnek akarnak ezek az emberek tűnni.

2016. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nevetséges.Ettől menő?:D És,még engem nevez a közvetlen környezetem "betegnek".
2016. ápr. 19. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
gondolom ehhez a "menő" dologhoz főleg a film ipar tesz hozzá. Ott van pl Joker a Sötét lovagból, Hannibal a Bárányok hallgatnakból, vagy Patrick Bateman az Amerikai psychoból. Ezek mind szocio, vagy pszichopaták. Annak ellenére, hogy negatív figurák olyan jól meg van írva a karakterük, hogy szimpatikussá válnak az embernek. Az más kérdés, hogy ezeket direkt "eltúlozzák" az írók. Sok depressziós, vagy unatkozó tini lát egy erőteljes, magabiztos karaktert, akit szinte mindenki imád, vagy legalább is ismer és olyanná akarnak válni. Eléggé nevetséges logika.
2016. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk itt felmerül az a kérdés is, hogy miért akarnak a gyilkosokra hasonlítani? Ha már a fejükben a pszichopata feltétlen gyilkos is :D Kicsit ma menő lett azzal felvágni, hogy ilyen meg olyan mentális betegségeket akarnak, mert azt hiszik, attól lesznek egyediek. Nem csak pszichopaták akarnak lenni, depressziósok is. Általában kimerül ebben a kettőben, mert többet nem ismernek. Esetleg még valaki a skizofrénnel dobálózik. De azt persze nem veszik számításba, hogy akik tényleg ezekben szenvednek, azok valóban szenvednek. Ők is, meg a családjuk is.
2016. ápr. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pár éve volt egy nehezebb időszakom, és akkor érzelmileg kiüresedtem. Azt hittem, nem is tudok már érezni, és azt hittem, pszichopata vagyok. Akkor megijedtem, mert érezni akartam. Persze, később, ahogy minden rendbe jött, rájöttem, hogy én is tudok ugyanannyira érezni, mint mások, csak a lelki kifáradás miatt nem tudtam érezni.


Szerintem sok esetben ez lehet a háttérben.


Amúgy engem valamiért érdekelnek a pszichopaták (mármint úgy értve, hogy szívesen megismerkednék egy-két ilyen emberrel, talán inkább a morbid, furcsa "fajtájukkal", de csak azért, mert kíváncsi vagyok a világukkal. Szóval nem úgy, hogy vonzódnék hozzájuk, csak érdekelnek.).


A papírod miatt viszont ne gondolj rosszakat, általában fel sem tűnik az embereknek, ha valaki pszichopata, mert teljesen olyanok vagytok, mint a többiek, a legtöbben tökéletesen be tudnak illeszkedni. Sőt, a jó pozíciókat betöltők között (pl. cégvezetők, politikusok) is sok "pszichopata" van, mert értetek ahhoz, hogyan érjétek el a céljaitokat. Ha nem mondod el senkinek, hogy pszichopata vagy, akkor senki nem gondolna furcsának.

2016. ápr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi. Nagyon irritálo de biztos skorpio fhaszomok akik azok akarnak lenni mert ugye jaj de meno.

En ugyanigy cringelek amikor valaki skizofrennek hiszi magat csak mert pl szamitogepfuggo es virtualis vilagban él.

Anno nagyon tagadtam hogy bajom van megis pszichiáter lett a vege es bumm, skizoaffektív vagy nesze neked..

18/l

Amúgy b*ssza a szemem a nárcizmus ebben a lerdesben de egyet is ertek mert irritalo 14 eves csicska idegesítőbbek.

2019. júl. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!