Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmebeteg vagyok?

Elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

másfél éve, amikor betöltöttem a 18. életévem, akkor kezdődtek a panaszok. Ha rá nézek az órára és 22.22, vagy 11.11, vagy 0.00 vagy hasonlót mutat, képes vagyok nagyon nagyon sötét dolgokra gondolni (hogy egy konkrét valakim meghal), ugyanez amikor valaki tüsszent, de már arra gondolok, hogy "nem", nehogy valóra váljon, amire eredetileg gondoltam volna. Akkor ott vannak a furcsa hangok (nem, nem a fejembem). Amikor a kés csikorog a tányéron, vagy a körmét végighúzza valaki véletlenül a táblán mikor törli le, ezek a hangok akkor is megviselnek, sőt hónapokig a fejemben marad a szituáció és rosszul érzem magam. Van, hogy metrón, vagy buszon, vagy olyan helyen vagyok ahol sok az idegen, képes vagyok annyira szorongani, hogy már fizikai rángatózást tapasztalok magamon. Állandóan dühkitöréseim vannak és ha kitomboltam magam 2napig minden ok, max szomorú vagyok, utána megint kezdődik elölről.

Pánikbetegséget 7éve diagnosztizáltak nálam, már megtanultam együttélni vele. Mostanában rohamom is alig volt. Ezek normális dolgok amúgy? Vagy tényleg idiota vagyok?


19/N


2016. ápr. 21. 00:23
 1/4 anonim válasza:

Nyugodj meg, nem vagy elmebeteg :)


Nekem is hasonlók voltak, ezeket a hangokat megértem (hungarocel + műanyag pfff) de ezzel meg kell tanulni együtt élni.


Valamin kezd el változtatni, az h pánikbetegség ok, törekedj rá minden nap h legyőzd, ha kitartó vagy sikerülni fog! :)

2016. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem éppen normális ez, de elsősorban te tudsz változtatni rajta. Nem elmebetegség, emiatt ne parázz. Erős szorongásos tünetek. Pánikbetegséggel voltál dokinál bizonyára. A dühkitöréseiddel megnehezíted a környezeted életét, a saját kapcsolataidat, nyilván hisztisként tartanak számon. A hangokkal meg kell tanulni együttélni, nagyon erősen zajszennyezett környezetben élünk mindannyian.Az órára felesleges ilyen kényszeredetten figyelni, hogy 11,11... minden órában van ilyen, hogy minden szám klappol, mégse hal meg senkid. Le kellene győznöd a szorongásaidat, ehhez a kiváltó okot kéne megtalálni. Teljesítménykényszer? Rossz körülmények? Te tudod, hogy mi nem stimmel az életedben. Gimibe jársz még vagy már főiskolára? Mivel foglalkozol, milyen családban élsz, van párod? A pánikbetegséged nagyon fiatalon kijött, ezt azért bizonyára vizsgálta a doki, az okot is.
2016. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez nekem kényszerbetegségnek tűnik. azon belül kényszeres gondolatoknak. a szorongásoddal van összefüggésben. ha azt sikerülne megszüntetni, elmúlnának
2016. ápr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem volt hasonló "fizikai rángatózásom" ahogy te írtad

engem ráadásul még ki is nevetek emiatt.Mára már nagyjából megszűnt.Próbálj meg csinálni valamit kezd el mondjuk sportolni az jót tesz.Ne törődj bele az állapotodba hanem harcolj küzdj amíg nem javul helyzet,győz le a félelmet.Tudom nehéz lehet neked de hidd el az életbe mindenkinek vannak nehézségei,úgy fogd fel mint egy feladatot amit meg kell oldanod és ha nem adod fel győzni fogsz és teljesen más emberé születsz újjá.Nem vagy idióta csak lelki beteg soha ne értékeld le magad mert azáltal hagyod hogy mások is leértékeljenek.

2016. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!