Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szüntessem meg a rémálmokat?

Hogy szüntessem meg a rémálmokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy óvodásan hangzik, de már félek elaludni. Annyira valóságos és mikor felriadok még akkor is abban a hangulatban vagyok. Nagyon utálok aludni és mindig csak annyit alszom amennyit nagyon muszáj, ezért folyton fáradt vagyok.Mindennap van rémálmom és már elegem van, mert az alvás alapból jó dolog lenne, de nekem rettenetesen rossz. Hogy mulasszam el?
2010. ápr. 7. 07:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Esetleg altatóval? Azt feltudom iratni?
2010. ápr. 7. 07:46
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem akkor voltak rémálmaim, mikor nem sokkal lefekvés előtt ettem.

Ez tudományosan megalapozott tény, hogy amikor ez ember jól belakva fekszik le, akkor a szervezete folyamatosan azon dolgozik, hogy lebontsa a felvett tápanyagot és ilyenkor az ember rosszat álmodik.

Próbáld meg azt, hogy lefekvés előtt 4 órával már nem szel semmit.

Pl: a 6 órai vacsorázás tökéletes erre.

2010. ápr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az álmok többnyire a mindennapi életünk, félelmeink, vágyaink letükröződései abszurd formában. Valami nagyon nyomaszt, a való életedben kellene megtalálni az okot, akkor az álmaid is könnyebbek lennének.
2010. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam így. Pár hétig minden éjszaka felriadtam vagy kétszer, és eszméletlen rossz, horrorisztikus álmaim voltak!

Elkezdtem álomnaplót vezetni. Egy kis füzetet letettem az ágyam mellé, és minden reggel ébredés után leírtam hogy mit álmodtam. Már azzal is nyugszik, tisztul a tudatalattid, hogy leírod, de a legjobb az, ha elmondod valakinek, akiben bízol.

Vagy annak is nagyon megnyugtató hangulata van, ha pl. a suliban van körülötted egy pár jófej haver, és elmeséled nekik, hogy képzeljétek mit álmodtam!! És akkor ők valószínűleg valami poénosat mondanak rá, pl. hogy azigen, jól össze szedted...te se nagyon menj sötét erdőbe! Nekem ez bevált, mert ami reggel vagy ébredés után nyomasztott, arról meggyőztek a barátaim, hogy ezek csak álmok, és ráadásul úgy, hogy be se kellett vallanom, hogy rosszul vagyok tőlük.

2010. ápr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi.
2010. ápr. 7. 22:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy (ezt a pszichológus után mondom) az álmok mind-mind a tudatalattinkból jönnek, álom formájában dolgozza fel a psziché azt, amit napközben ne tudott. És ahogy előttem is írták, abszurd, torz formában.

Tehát ezektől a rossz álmoktól úgy tudsz megszabadulni, ha megpróbálod értelmezni őket.

2010. ápr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jól fogalmazta meg, az előttem író. Talán annyit tennék még hozzá, hogy a pszichén kívül, a testi, szervi problémék is belejátszanak az álomba. Az is benne lesz valamilyen formában, ha túletted magad, de az is, ha tápanyag hiányod van. Az is, ha kevés folyadékot ittál, az is ha sokat. Ha beteg valamid, akkor üzen. Valamilyen formában.
2010. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az Elm utcában laksz?:D
2010. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Velem is ezvolt.Szörnyű évek voltak... De amióta rájöttem, hogy tulajdonképp a rossz álmok jót tesznek nekünk, azóta már nm szenvedek. Esetleg amikor felriadok az éjszaka közepén akkor eléggé ver a szivem, de emlékeztetem magam hogy ez jó és visszatudok aludni és reggelre nem azt érzem hogy mien szar éjszakám volt hanem, hogy kipihent vagyok mert az agyam feldolgozta a dolgokat. Ugyanis minnél roszabbat álmodsz annál jobban feldolgozza a tudatalattid a dolgokat és nm fogsz bekattani idő előtt. Legalábbis nekem bejött.
2010. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!