Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen következményekhez...

Milyen következményekhez vezet a mindennapi túlzott, már-már beteges stressz, szorongás, izgulás, és hasonlók? Hogy szüntessem meg?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen 1-2 éve ez megy, gondolom állandóan magas az adrenalin szintem is. Kisebb dolgokon is nagyon izgulok, ilyenkor mindent elrontok, és nem tudok normálisan gondolkozni. Persze nem ilyen vészes az eset, mint ahogy leírom, de ez a helyzet már nem normális, az tuti. (Önbizalmam is a padló alatt van.)

Már gondoltam, hogy elmenjek pszichológushoz, vagy valami gyógyszert kéne szedni.

Mit tegyek ellene?


2010. ápr. 2. 13:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az, hogy az emberek ezt észreveszik rajtam, mégjobban felmegy bennem a feszültség. Emiatt nem tudok érvényesülni társaságban sem.
2010. ápr. 2. 13:17
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a következményeket nézzük:betegség.Sajna ha hónapokig,évekig folyamatosan stresszelünk,szorongunk,és negatívan gondolkodunk önmagunkról,az megjelenik fizikai szinten is.A gyógyszerek ideig-óráig segítenek,aztán mindent elrontanak.Jobb el sem kezdeni!(Ha dokihoz mész az első kézmozdulata a recept lesz)Inkább természetes szorongásoldót keress,gyógynövényeket vagy Homeopata által felírtat.De a legfontosabb és mindent eldöntő a gondolataid megváltoztatása lenne.
2010. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen,el kell döntened,hogy tudsz más is lenni!Képzeld el,milyen szeretnél lenni,hogy akarsz viselkedni,és csak azt tartasd szem előtt.
2010. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
BÍZOM MAGAMBAN... BÍZOM MAGAMBAN... BÍZOM MAGAMBAN...
2010. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én próbáltam már mindenféle módszert, de abszolút nem értem el vele semmit. Ez így nem maradhat, mert szerintem még inkább egyre rosszabb fele haladok, mint kifele belőle. Kezdek belebetegedni ebbe az egészbe, és hazamenekülök minden elől.
2010. ápr. 2. 13:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Tudom.Hasonlóképpen kilátástalan-féle helyzetből írok.Nálam már testi tünetben is megnyilatkozott a folyamatos szorongás.Egyszerűen "kívülről"nem segíthet senki.Vagy nem úgy,ahogy magadon segíthetsz.

Én elkezdtem természetesen étkezni,és kifejezhetetlenül nehezen,de a gondolataimat megváltoztatni.Figyeld meg,mit gondolsz magadról egész nap.Vagy bizonyos helyzetekben.

2010. ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akinek fizikai tünetei is vannak már, az nem fog gyógyszer nélkül meggyógyulni, hiába a nagy gyógyszerellenesség. Semmilyen más fizikai tünettel járó betegséget sem lehet másképp. (Vagy itt egyesek magas vércukorszint esetén erősen gondolnak rá, hogy nem is magas, aztán lemegy?)
2010. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én már amúgyis iszonyat sok gyógyszert szedek, hála emésztőrendszeri autoimmun betegségemnek. Szerintem ez váltotta ki az egészet. Elképzelhető, hogy valamilyen tápanyag hiánya okozza ezt (a hatalams lelki sérelmek mellett)?
2010. ápr. 2. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem cukorbetegségre gondoltam,addig el sem szabadna jutni.Természetes,hogy bizonyos betegségek gyógyszert kívánnak,de az ember hajlamos mindenfajta problémára kémiai szerekkel válaszolni.
2010. ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen,előfordulhat,hiszen igen nehéz mindent figyelembe véve táplálkozni.Dr. Joel D. Wallach írja,hogy a természetes halállal halók valamely tápanyag hosszú idő óta fennálló hiányába halnak bele.
2010. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!