Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stresszhelyzetben folyton...

Stresszhelyzetben folyton remegek! Mit tegyek ilyenkor, hogy azonnal elmúljon?

Figyelt kérdés
Sokszor az egész testem percekig remeg. Főleg, ha valami nem várt esemény történik velem, de akár egy egyszerű felelésnél, vizsgaszituációban is ez a helyzet. Nem tudom, miért. Iszonyat kellemetlen, mikor ez másoknak is feltűnik. Azt hiszik, valamiféle szeren élek, pedig egyáltalán nem. Dolgozatoknál izzad a tenyerem, vizes a papír. Aggaszt, hogy miért reagálok így a stresszre. Nem ez lenne a normális. Mit tegyek, hogy jól kezeljem az efféle helyzeteket? Hogy ne legyenek pánikszerű tüneteim?

2016. ápr. 23. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Stresszkezelés. Légzéstechnika, gondolatok elterelése segíthet. Mély levegő ki-be fújása, ha arra rákoncentrálsz, megszüntetheti a remegést.

Egyébként ha tudsz ilyenkor mozogni előtte, bármit, - akár a WC-be elvonulva is - segíthet, mert oldja a feszültséget.

2016. ápr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És egyre kellemetlenebb lesz, mert most-már majd attól is pánikolni fogsz, hogy tudod azt, hogy mások észreveszik, megszólnak ... Ha te magad nem tudod leküzdeni, nem tudsz úrrá lenni rajta, márpedig nem fogsz tudni, akkor doki . Meg kellene mérni a vérnyomásodat, ezt elmesélni a házi orvosnak lehet ő is tud adni enyhe stressz oldót, max szakrendelésre irányít .
2016. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyenek az otthoni körülményeid? Nyugodt vagy odahaza, és magabiztos? Mert lehet, hogy hazulról viszed magaddal a stresszt. Ha így van, akkor először ezt dolgozd le..
2016. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ostoba ságokat mondtok, a legjobb módszer arra, hogy NE próbáld magadat, a saját érzéseidet ketrecbe zárni, hanem igen ismerd el az érzéseidet, igen félek, stesszelek, ismerd el az érzelmeidet, elfolytani ugysem tudom vagy különben ugyanúgy felszinretör egy idö után. Mutasd ki az èrzelmeidet, ismerd el öket, Ez nekem eddig mindig bevált! Ha felismered hogy elöjött az a bizonyos érzelem hadd kibontakozni, barátkozz vele, ismerd fel, és ismerd el, igen ez van, ne próbáld meg elfolytani, és akkor könnyebben, és gyorsabban elmúlik mintha igyekeznél elfolytani. Egyébként ez egy psyichologiai trükk.
2016. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy gyógynövényes nyugtatót szopogass el ilyen helyzetben. Mindég legyen a zsebedben a biztonság kedvéért.
2016. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Velem is ugyanez a helyzet! De már nem csak stresszkor, kisebb izgalomtól is(nem szex!). Nálam már többen szóltak is h mi van velem, miért remegek ennyire.. És az ténlyeg csak tovább tetézi. Amúgy nem csak úgy mondom, de a suli teszi ezt velünk! Teljesíthetetlenül sok mindent követelnek tőlünk a lehető legroszabb módszerekkel.. Ez minden gyereket tönkre tesz idegileg! Szerintem várj az orvossal a nyári szünetig, meglátod akkor el fog múlni (egy kis időre).
2016. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
19:07-es vagyok. Fogadjátok meg a tanácsot, ezt egy amerikai pszichológustól olvastam. Nekem bevált! Hasonló cipöben jártam! Ha elnyomod akkor tudatalattiba számüzöd, és egy ördögi kört csinálsz a fejedben. Ismerd el és fogadd el, de ne nyomd el!
2016. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Egyébként első olvasásra nem tűnik hülyeségnek!:) én majd a legközelebbi ilyen szitubam megpróbálom!
2016. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kerdezo es tobb valaszolo is kiemelte, hogy ciki/kellemetlen ha eszreveszik. Dehogy kellemetlen! Szerintetek masok pl vizsgakezdeskor amikor a tetelt mondjak fel, vagy egy nagyobb kozonseg elotti eloadaskor nem izgulnak? Dehogy nem! Ez altalaban a legtobb emberen latszik is (kiveve a nagyon nagyon rutinosakan), lehet latni rajtuk, hogy nehol habognak, nem talaljak a szavakat, meg furan viselkednek. Ez teljesen termeszetes, velem is igy szokott lenni. En azt tudnam tanacsolni, hogy igyekezz minel tobbszor ilyen szituacioba kerulni, hogy megszokd a helyzetet. A lenyeg az, hogy surun legyen, hogy megszokd, es nem lesz problema:)
2016. máj. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen bizonyos szitukban.Legutóbb állásinterjún volt ciki mert remegett a hangom pedig próbáltam határozott lenni.Kellemetlen de még rosszabb mikor nagyobb stresszhelyzetnél elvörösödsz és izzadsz mint a ló.Ha pl.valamilyen társaság előtt ér sérelem akkor van hogy még a fejemet meg se tudom mozdítani pár másodpercig.Egyszerűen lemerevedik :)Szar ezekkel együtt élni de én sem tudom mit lehetne tenni.Mondjuk régebben nekem a küzdősport sokat segített.Olyan önbizalom és biztonság löketet ad hogy gátolja ezeket.Ma már túl lusta vagyok hozzá de lehet megpróbálom mégegyszer!
2016. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!