Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik érintéstől való...

Létezik érintéstől való félelem? Másnál is van ilyen? Milyen oka lehet ennek? S mit lehet tenni, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Én kb. 12 éves korom óta nem bírom az érintést, akár egy ölelést egy baráttól vagy egy vállsimogatást....ilyesmit....

Azóta nem is engedtem senkinek ,hogy megöleljen, a barátaim általában tiszteletben is tartják, hogy nem lehet hozzám érni ,hogy ilyen vagyok és nem piszkálnak ezzel.. Valamikor, ha megszeretnének vigasztalni, megsimítják mondjuk a vállamat, vagy valamikor megölelnek, ilyenkor az a reakcióm, hogy vagy arrébb állok picit vagy összerezzenek, összehúzom magam, néha felugrok ijedtemben.... Olyan is volt már, hogy egy barátom elakarta tűrni a hajam, én meg automatikusan lendítettem egyet a kezemmel, s véletlenül megütöttem a kezét... Nem szándékos volt... inkább amolyan, védekező reflex..mintha azt hinném, hogy meg akar ütni, pedig tudom, hogy nem, de úgy védekezem. Olyan is van ,hogy valaki mellettem áll vagy ül és mondjuk mozdul egyet hirtelen és megijedek, s hirtelen a fejem elé teszem a kezem ,mintha megvédeni akarnám magam... nagyon ijedős vagyok... mintha félnék.

az is fontos, hogy szorongok, elég visszahúzódó vagyok, de vannak barátaim...

Engem az aggaszt inkább, hogy ha valaki kedvességből megérint vagy egy barát megölel, akkor erre nem jól reagálok, és nem tud jól esni.... Kellemetlen, mikor megölel valaki.... De mégis gyakran , amikor magányos vagyok, vagy szomorú, akkor vágyom egy nagy-nagy szeretetteli ölelésre, mikor megkapom még sem esik jól...

Ez nagy gondot jelent, így igazi párkapcsolatom még nem is volt, pont emiatt, sajnos.... Nem szeretném, hogy ez kihasson az egész életemre. Hogyan lehet változtatni ezen? Mit lehet tenni?



2015. márc. 19. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
pszichoterápia.
2015. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fóbiának tűnik. Könnyen meg lehet szabadulni tőle.

https://www.youtube.com/watch?v=mS8Stv7G9qU&t=393s

2018. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!