Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a dolgok milyen betegségr...

Ezek a dolgok milyen betegségre utalhatnak?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, amit elmond az egyén magáról, illetve amit látok, annyit tudok én is.


- Nem képes túl jutni a múlton, 3 éve megrekedt egy ponton

- Állítása szerint fél az emberektől, képtelen a kommunikációra, a telefonálás kifejezetten frusztráló számára

- Napról napra érzékenyebb, lobbanékonyabb, holott egy jó éve egy teljesen nyugodt ember volt

- Állandóan lehangolt, nagyon magába fordul, leginkább a szobájában van

- Néha elkapja valami "roham" , vagy nem is tudom minek nevezzem. Ilyenkor ha nem sikerül magát megnyugtatnia, elkezd sikítani ( ez ritkább ), ami biztos, hogy üti magát vagy ököllel, vagy amit talál maga körül. Esetleg karmolja az arcát, karját, mellét, tépi a haját, és sír. Ha dühös, de nem tudja sehol sem levezetni, akkor hasonló módszerekkel levezeti a feszültséget magán.

- Hónapok óta néhány napnyi kihagyással szinte mindennap rémálmai vannak, néha a múltról álmodik. Emiatt elmondása szerint nagyon nehezen kel fel, és nagyon nehezen alszik el.

- Gyakran érez a napvégén bűntudatot, holott nincs rá oka


Egy 21 éves lányról van szó, aki egyébként nagyon kedves, kissé szótlan, és eléggé zárkózott.


2016. ápr. 24. 00:19
 1/8 anonim ***** válasza:
PSZICHOLÓGUS, MOST!
2016. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jóban vagyunk, próbálok neki segíteni, terelgetem finoman, hogy ezzel valóban pszichológushoz kéne mennie :(


Iskolába jár - szegénykének abba "kellett" hagynia, most újra kezdte estin -, és még nem talált munkát. Erre támaszkodik, de szerintem egyrészt a munka vállalástól is fél, holott dolgozott már, meg szerintem fél a pszichológustól is, de ezekről még konkrétan nem beszélgettünk... Igyekszem terelgetni, reméljük beérik a gyümölcse a támogatásomnak, és valóban elmegy. De most úgy elgondolkodtam rajta, böngészgettem az interneten, hátha találok valamit ilyesmiről, de nem... Ezért vagyok kíváncsi, hogy ti mire gondoltok így leírás alapján, miféle betegség lehet ez... Tudom, hogy nem lehet biztosat mondani így :s :(

2016. ápr. 24. 00:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld rábeszélni, hogy forduljon pszichológushoz, mert ez rosszabb is lehet. Ezt így, hogy pontosan mi baja van, ennyi alapján nem lehet biztosan megmondani.

Mi történt a múltjában? Mert lehet, hogy ez az egész a múltjában történtekkel van összefüggésben. Legalábbis szerintem a múltban való leragadás, az ezzel kapcsolatos rémálmok, valamilyen régi fájdalmas eseményre utalhatnak. A bűntudat meg az önkárosító magatartás pedig szerintem azt mutatja, hogy önmagát okolja a történtek miatt.

2016. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lufivid válasza:

Mivel írtad, hogy konkrétan 3 éve rekedt meg egy ponton és a múlton rágódik, ezért úgy gondolom, hogy valamilyen lelki trauma érhette, amiről esetleg nem beszél senkinek.

Mondd meg neki, hogy a pszichológus a közhiedelemmel ellentétben nem agyturkász, hanem egy olyan ember, akinek őszintén el lehet mondani BÁRMIT és ő szakszerűen tud válaszolni és segíteni.

2016. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos->Pszichiáter. Legalább azt megállapítani, hogy mi a baja. Aztán kezelni, amit javasolnak. "Csak úgy" pszichológus, merőben kidobott pénz.
2016. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De nem kell egyből pszichiáterhez küldeni, hogy begyógyszerezzék, mert az nem oldja meg a problémáit, csak ideiglenesen! Először pszichológus, hogy az ok derüljön ki és megoldódjon, aztán közben majd ha elküldi pszichiáterhez, akkor menjen. De ott kezdeni a feleslegeges, nem a pszichológusnál...
2016. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez csak az én véleményem, de nekem nem jöttek be sem a pszichológusok, sem a pszichiáterek. Ráadásul nagyon drága a pszichológus. Na ők nem sokat segítenek az emberen, mondanak okos dolgokat, de nem sokat változtat a dolgon. De most járok valaki máshoz, ez egy új módszer, és igen hatékony.
2016. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Poszttraumatikus stressz.
2016. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!