Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam! Hogyan hagyjam...

Vagdosom magam! Hogyan hagyjam abba ezt?

Figyelt kérdés

Evek ota problemaim vannak, leginkabb az onkepemmel, onbizalomhiannyal kuzdok. A problemam gyokere az hogy volt egy parkapcsolatom amiben allandoan bantott az illeto, fizikailag es lelkileg foleg, folyamatosan azt sulykolta belem hogy egy senki vagyok, soha nem fogok kelleni senkinek es hogy oruljek hogy o egyaltalan belem rug.

Ennek mar jo nehany eve de azota is ilyen gondolkokkal kuzdok.

Hetekig nem eszek, aztan osszevissza zabalok, igy a sulyom akar 5-10kg-at valtozik hetek alatt. A testem minden reszen hegek vannak, es folyamatosna vagdosom magam, ugy erzem a fizikai fajdalmat jobban eltudom viselni mint a lelkit. Ha bantanak, vagy beszolnak, lehajtott fejjel kullogok es sirok. Soha nem tudom magam megvedeni, vagy csak elmondani a velemenyem. Csondben ucsorgok mindenhol, hiaba vannak barataim, akik probalnak segiteni, szeretek egyedul lenni. Az egyedulleteknek viszont mindig az a vege hogy csak jobban belelovalom magam abba hogy mennyire szar vagyok, es hogy mi ertelme van elnem.

Jartam mar szamos pszichologusnal, pszichiaternel, NEM SEGIT. Csak gyogyszert adnak, de nem akarnak rendesen kezelni, ennek pedig nem sok ertelmet latom, hogy gyogyszerfuggo legyek ilyen fiatalon.

A szuleim elvaltak, anyukammal nem tul jo a kapcsolatom, nem foglalkozik ezzel annyira, szerinte csak tul dramatizalom hiaba vannak orvosi papirjaim ezekrol


16/L


2016. ápr. 25. 17:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10 ez így van, valamit segíthet is a pszichológus, de mondjuk nekem pl. 4 év terápia sem hozott eredményt, legfeljebb egy kis megkönnyebbülést. Depresszió, szorongás, pánikkal vagyok diagnosztizálva. Nem a pszichologusok hibája, de ők leginkább az egészségesekkel tudnak mit kezdeni, vagy nagyon konkrét problémáknál, ahol van olyan válasz, h ezt és azt csináld, akkor müködhet, a legtöbb esetben persze nem ennyire egyszerű a helyzet.
2016. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
az előtted szóló vagyok, hát nekeml kezdve a szociális fóbiátó bipoláris zavaron át a borderlinig mindenfélét mondtak, egészségesnek nem éppen mondható eset voltam/vagyok, és bár persze nem oldott meg mindent de azért sokat segített a terápia. Bár az igaz, hgoy közben úgy éreztem, hogy tök baromság az egész, de mikor leesik a tantusz, meg elkezdesz jobban gondokodni a dolgokon, megfigyelni magad stb, akkor igen is lehet előrébb haladni...
2016. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12 változó, h kinek mi válik be. Én mindig szerettem a terápiát egyébként, csak a tapasztalataim nem azt mutatták, h hatásos lenne. A gyógyszernek szintén vannak erős árnyoldalai, de legalább hatni szokott. Nehéz ügy. A legjobb ha valaki össze tudja szedni magát annyira, h önerőből ki tudjon mászni a xarból.
2016. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nehéz ügy, de lehet rajta segíteni, elsősorban Neked kell akarni változtatni, és tenni érte.

Fejleszteni kell az önbecsülésedet, önbizalmadat, olvass ilyen témájú könyveket pl Kerner Tibor: Sziklaszilárd Önbecsülés, vagy Andrew Matthews könyvek: Élj Vidáman, Legyél boldog most, vagy Barátkozni jó...stb.

Nem igaz amit éreztettek veled. Igenis egy nagyszerű, és különleges ember vagy!! Ahogy mindenki az, csak az évek óta tartó mindennapos gyakorlat miatt nem ezt szoktad meg. Fontos a pozitív hozzáállás. Örömteli jó dolgokra gondolj, lehet ez egy apróság is, pl:milyen szép egy virág, vagy egy fa stb. lényeg, hogy vedd észre a jó dolgokat, örülni kell valaminek.

Csinálj valamit, amit szeretsz, mindegy ,hogy mit csak örülj neki, de ne tegyél kárt magadban!!

Ha lelkileg rosszul érzed magad, akkor ne tetézd a bajt, fizikai rosszal... fájdalommal, önrombolással is!

Tudom, hogy ezt könnyű mondani...megtenni már nehezebb, de elkezdeni a legnehezebb utána gyakorlással egyre könnyebb lesz.

2016. máj. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!